Trwa ładowanie...

Izrael: Wandale zniszczyli cmentarz katolicki. Interwencja polskiego konsula

W Beit Dżamal w Izraelu wandale zniszczyli około 30 nagrobków na cmentarzu katolickim. Policja uważa, że przestępstwo było motywowane i nienawiścią. Sprawą zainteresował się polski konsul.

Izrael: Wandale zniszczyli cmentarz katolicki. Interwencja polskiego konsulaŹródło: Twitter
d2tdhbx
d2tdhbx

Funkcjonariuszy wezwali salezjańscy duchowni, którzy co kilka dni przychodzą na ten cmentarz. Na miejscu pojawili się kryminolodzy. - "W dochodzeniu korzystamy z wszelkich dostępnych nam środków, by ująć osoby odpowiedzialne za to" - oświadczyła izraelska policja. Sprawcy na razie nie są znani.

To nie pierwszy raz, gdy kompleks salezjan w Beit Dżamal został zniszczony. Jak donosi izraelska gazeta "Haarec", w 2013 roku wandale rzucali w okna klasztoru koktajle Mołotowa, a na drzwiach pisali sprayem wulgarne i pełne nienawiści hasła. W 2016 roku przestępcy włamali się domu modlitwy i zniszczyli znajdujące się tam posągi.

W sprawie zniszczenia nagrobków na cmentarzu zainterweniował polski konsul. Tę informację podała ambasada Polski w Izraelu, która całkowicie potępia ten akt wandalizmu i liczy na szybkie znalezienie wandali. Stanowisko popiera ambasada Izraela w Polsce. - "Szacunek i dialog są jedyną drogą do pokojowego współistnienia wyznawców różnych religii" - czytamy w jej odpowiedzi na Twitterze.

d2tdhbx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2tdhbx
Więcej tematów