Trwa ładowanie...
d3d6hhs

Izrael: Wandale zniszczyli cmentarz katolicki. Interwencja polskiego konsula

W Beit Dżamal w Izraelu wandale zniszczyli około 30 nagrobków na cmentarzu katolickim. Policja uważa, że przestępstwo było motywowane i nienawiścią. Sprawą zainteresował się polski konsul.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wandale zniszczyli około 30 nagrobków na cmentarzu katolickim pod Jerozolimą.
Wandale zniszczyli około 30 nagrobków na cmentarzu katolickim pod Jerozolimą. (Twitter)
d3d6hhs

Funkcjonariuszy wezwali salezjańscy duchowni, którzy co kilka dni przychodzą na ten cmentarz. Na miejscu pojawili się kryminolodzy. - "W dochodzeniu korzystamy z wszelkich dostępnych nam środków, by ująć osoby odpowiedzialne za to" - oświadczyła izraelska policja. Sprawcy na razie nie są znani.

To nie pierwszy raz, gdy kompleks salezjan w Beit Dżamal został zniszczony. Jak donosi izraelska gazeta "Haarec", w 2013 roku wandale rzucali w okna klasztoru koktajle Mołotowa, a na drzwiach pisali sprayem wulgarne i pełne nienawiści hasła. W 2016 roku przestępcy włamali się domu modlitwy i zniszczyli znajdujące się tam posągi.

W sprawie zniszczenia nagrobków na cmentarzu zainterweniował polski konsul. Tę informację podała ambasada Polski w Izraelu, która całkowicie potępia ten akt wandalizmu i liczy na szybkie znalezienie wandali. Stanowisko popiera ambasada Izraela w Polsce. - "Szacunek i dialog są jedyną drogą do pokojowego współistnienia wyznawców różnych religii" - czytamy w jej odpowiedzi na Twitterze.

d3d6hhs

Podziel się opinią

Share

d3d6hhs

d3d6hhs
Więcej tematów