Trwa ładowanie...
IAR

Izdebski zgłosił protest rolników. W Warszawie powstanie "zielone miasteczko"

Nawet 10 tysięcy rolników ma demonstrować w czwartek przed kancelarią premiera. Dokument zapowiadający protest złożono już w stołecznym Biurze Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. W Warszawie stanie również "zielone miasteczko" - zapowiada lider związkowców, Sławomir Izdebski.
Share
Izdebski zgłosił protest rolników. W Warszawie powstanie "zielone miasteczko"
Źródło: PAP, Fot: Tomasz Gzell
d1g68gk

Protestujący szykują ciepłe posiłki, podstawowy sprzęt sanitarny czy opiekę medyczną. Wejścia do namiotów strzec mają specjalni wartownicy wyłonienie spośród rolników. Miasto zgodziło się, by "zielone miasteczko" funkcjonowało w Warszawie przez 6 dni.

Zapowiadając manifestację, Izdebski przypomniał, że nadal liczy na porozumienie z rządem. Organizacje rolnicze, które obecnie dogadują się z władzą nazywa nierzetelnymi. Jego zdaniem wszystkie są prorządowe, a z takich porozumień czerpią polityczno-biznesowe korzyści.

Według szacunków, na miejscu stawią się także przedstawiciele innych branż, w tym górnicy z Sierpnia '80.

d1g68gk

Związkowcy domagają się rządowej interwencji na rynku mleka i wieprzowiny, większych odszkodowań za szkody łowieckie oraz ochrony polskich gruntów rolnych przed wyprzedażą dla podmiotów zagranicznych.

Zobacz także. Sawicki: pieniądze nie rosną na blokadach

d1g68gk

Podziel się opinią

Share
d1g68gk
d1g68gk
Więcej tematów