Trwa ładowanie...
d17uxxn

Iran. Mateusz Morawiecki zabiera głos ws. konfliktu Teheranu z Waszyngtonem

Mateusz Morawiecki zabrał w Sejmie głos ws. konfliktu na linii Iran-Stany Zjednoczone. Premier zapewnił, że sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez polskie władze. O godzinie 13 w siedzibie BBN zaplanowano spotkanie najwyższych władz w tej sprawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Iran. Mateusz Morawiecki zabiera głos ws. konfliktu Teheranu z Waszyngtonem
Iran. Mateusz Morawiecki zabiera głos ws. konfliktu Teheranu z Waszyngtonem (PAP, Fot: Wojciech Olkusnik)
d17uxxn

Mateusz Morawiecki pojawił się w Sejmie, by zabrać głos ws. 13. emerytury. Przemówienie zaczął jednak od sytuacji na Bliskim Wschodzie. Premier zapewnił, że jest w stałym kontakcie z prezydentem i sojusznikami w sprawie tamtejszych wydarzeń.

- Dyskutujemy z naszymi partnerami najwłaściwszą reakcję. Dążymy do tego, by nastąpiła deeskalacja konfliktu. Chcemy utrzymać warunki pokoju i stabilności - powiedział Mateusz Morawiecki. Premier przekonywał, że polscy żołnierze są bezpieczni, a MON co godzinę otrzymuje raporty z Iraku.

Iran. Mateusz Morawiecki zabiera głos ws. konfliktu Teheranu z Waszyngtonem

d17uxxn

Kwadrans wcześniej głosu premiera ws. konfliktu na Bliskim Wschodzie domagał się Władysław Kosiniak-Kamysz. Szef PSL wnioskował o zwołanie konwentu seniorów w sprawie poszerzenia porządku obrad o informację szefa rządu.

Zobacz też: Potężne uderzenie w amerykańskie bazy. Zobacz nagranie

- Pan prezydent nie chce zwołać Rady Bezpieczeństwa Narodowego, zamyka się w swoim środowisku politycznym. Parlament jest od rozmowy i wspólnego stanowiska. My chcemy współpracować z rządem na rzecz bezpieczeństwa Polek i Polaków, polskich żołnierzy - zapewnił Kosiniak-Kamysz. Lider Koalicji Polskiej apelował o wycofanie polskich żołnierzy z Iraku, argumentując, że ich misja przestała mieć szkoleniowy charakter.

Poparcie dla premiera zadeklarował polityk KO. Franciszek Sterczewski napisał na Twitterze, że premier zadeklarował działanie w słusznym kierunku. "Trzymam za słowo!" - dodał.

Zobacz też: Irak. Co najmniej 13 pocisków spadło na bazę amerykańskich wojsk
Iran zaatakował. Donald Trump na razie nie przemówi. "Jak na razie, jest dobrze"

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d17uxxn

Podziel się opinią

Share

d17uxxn

d17uxxn
Więcej tematów