Trwa ładowanie...

Irackie wojsko rozpocznie lądową ofensywę przeciw IS

Wojsko irackie "w nadchodzących tygodniach" podejmie, przy wsparciu dowodzonej przez USA międzynarodowej koalicji, lądową ofensywę przeciw dżihadystom z organizacji Państwo Islamskie (IS) - poinformował amerykański koordynator działań koalicji.

Share
Irackie wojsko rozpocznie lądową ofensywę przeciw IS
Źródło: PAP/EPA, Fot: Mohammed Jalil
d4flvyb

- W nadchodzących tygodniach siły irackie rozpoczną kampanię lądową w celu odzyskania (kontrolowanych przez IS) obszarów w Iraku, a koalicja wesprze je w tej operacji znaczną siłą ognia - oświadczył emerytowany generał wojsk USA John Allen podczas wizyty w Ammanie. Jego wypowiedź przekazała oficjalna jordańska agencja prasowa Petra.

IS to radykalna sunnicka organizacja zbrojna, która od połowy ubiegłego roku zdobyła kontrolę nad dużymi obszarami w Syrii i Iraku.

d4flvyb

W ostatnich tygodniach kurdyjskie oddziały całkowicie wyparły bojowników IS z Kobane w północnej Syrii, tuż przy granicy z Turcją, oraz odzyskały kontrolę nad ponad setką wsi i osiedli leżących w pobliżu tego kurdyjskiego miasta. Obrona miasta stała się symbolem oporu przeciwko ofensywie dżihadystów w Syrii i Iraku.

Od września ub.r. koalicja międzynarodowa pod wodzą USA atakuje z powietrza cele IS w Syrii, a nawet dłużej w Iraku.

d4flvyb

Podziel się opinią

Share
d4flvyb
d4flvyb
Więcej tematów