ycipk-3pfwc3
ycipk-3pfwc3

Iraccy żołnierze będą szkoleni w Polsce?

Szkolenie żołnierzy i oficerów nowej armii irackiej w polskich uczelniach, ośrodkach wojskowych i na poligonach zaproponował szef MON Jerzy Szmajdziński podczas spotkania w Warszawie z głównodowodzącym siłami zbrojnymi Iraku, szefem Sztabu Generalnego gen. Babekirem Baderkhanem Shawkat Al Zibarim.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-3pfwc3

Jak podało MON, podczas spotkania minister przedstawił irackiej delegacji propozycję szkolenia żołnierzy i oficerów w naszych uczelniach i ośrodkach wojskowych. Dodał, że polscy oficerowie mogą szkolić iracką armię także na terenie naszych poligonów.

Szef MON zaproponował także szeroką współpracę w obszarze wojskowo-technicznym. Są już pierwsze konkrety dwustronnej współpracy wojskowej: podpisano list intencyjny oraz trwają prace nad umową w tej dziedzinie.

Szmajdziński zapewnił, że Polska chce i nadal będzie pomagać w budowie praworządnego Iraku. Podkreślił także, że nadzieją na stabilizację w tym kraju jest konsekwentna realizacja kalendarza politycznego i przeprowadzenie w styczniu wyborów powszechnych.

ycipk-3pfwc3

Al Zibari złożył ministrowi podziękowania za polski wkład w odbudowę Iraku i pomoc humanitarną. Zwrócił się także z oficjalną prośbą o pozostawienie naszych wojsk w Iraku "do czasu ustabilizowania się sytuacji w tym kraju". Podkreślił, że polscy żołnierze mają dobre kontakty z lokalnymi władzami i społecznością. Iracki gość przedstawił stanowisko władz państwowych, którym zależy, by polskie firmy w pierwszej kolejności uczestniczyły w odbudowie państwa.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3pfwc3

ycipk-3pfwc3
ycipk-3pfwc3