Trwa ładowanie...
d14ukt6
d14ukt6

Iraccy żołnierze będą szkoleni w Polsce?

Szkolenie żołnierzy i oficerów nowej armii irackiej w polskich uczelniach, ośrodkach wojskowych i na poligonach zaproponował szef MON Jerzy Szmajdziński podczas spotkania w Warszawie z głównodowodzącym siłami zbrojnymi Iraku, szefem Sztabu Generalnego gen. Babekirem Baderkhanem Shawkat Al Zibarim.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d14ukt6

Jak podało MON, podczas spotkania minister przedstawił irackiej delegacji propozycję szkolenia żołnierzy i oficerów w naszych uczelniach i ośrodkach wojskowych. Dodał, że polscy oficerowie mogą szkolić iracką armię także na terenie naszych poligonów.

Szef MON zaproponował także szeroką współpracę w obszarze wojskowo-technicznym. Są już pierwsze konkrety dwustronnej współpracy wojskowej: podpisano list intencyjny oraz trwają prace nad umową w tej dziedzinie.

Szmajdziński zapewnił, że Polska chce i nadal będzie pomagać w budowie praworządnego Iraku. Podkreślił także, że nadzieją na stabilizację w tym kraju jest konsekwentna realizacja kalendarza politycznego i przeprowadzenie w styczniu wyborów powszechnych.

Al Zibari złożył ministrowi podziękowania za polski wkład w odbudowę Iraku i pomoc humanitarną. Zwrócił się także z oficjalną prośbą o pozostawienie naszych wojsk w Iraku "do czasu ustabilizowania się sytuacji w tym kraju". Podkreślił, że polscy żołnierze mają dobre kontakty z lokalnymi władzami i społecznością. Iracki gość przedstawił stanowisko władz państwowych, którym zależy, by polskie firmy w pierwszej kolejności uczestniczyły w odbudowie państwa.

d14ukt6

Podziel się opinią

Share

d14ukt6

d14ukt6
Więcej tematów