Trwa ładowanie...
dri1xjs
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

IPN przesłucha grabarzy ws. tajnych pochówków

Po zakończeniu ekshumacji IPN chce przesłuchać grabarzy, którzy uczestniczyli we współczesnych pochówkach na Łączce w warszawskich Powązkach - ujawnia "Nasz Dziennik".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
IPN wznowił poszukiwania ofiar komunizmu na Łączce w Warszawie
IPN wznowił poszukiwania ofiar komunizmu na Łączce w Warszawie (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
dri1xjs

Chodzi o ustalenie, czy podczas kopania współczesnych grobów w miejscu tajnych pochówków ofiar komunizmu z lat 40.-50., nie natrafili oni na ich szczątki.

Zdaniem prof. Krzysztofa Szwagrzyka, kierującego pracami poszukiwawczymi ofiar zbrodni hitlerowskich na terenie Polski, zachowały się relacje, że do takich znalezisk dochodziło.

Na warszawskich Powązkach rozpoczął się kolejny etap poszukiwań szczątków żołnierzy antykomunistycznego podziemia. Prof. Szwagrzyk przewiduje, że na wyznaczonym teraz obszarze mogą znajdować się szczątki ponad 90 osób.

IPN wciąż szuka grobu generała Emila Fieldorfa "Nila" i rotmistrza Witolda Pileckiego. Poszukiwania są prowadzone tam, gdzie nie stoją postawione później nagrobki. Jednak całkowite zakończenie prac może nastąpić dopiero po zmianie przepisów. - Chodzi o to, aby można było kopać w miejscach grobów - mówi prezes IPN Łukasz Kamiński. W tej chwili zespół specjalistów tworzy propozycje odpowiednich zmian w prawie, które umożliwią takie prace.

dri1xjs

Podziel się opinią

Share

dri1xjs

dri1xjs
Więcej tematów