Trwa ładowanie...

Interpelacja poselska ws. pomnika Chrystusa w Świebodzinie

Figura Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - wyższa o trzy metry od Pomnika Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro - to wizytówka Świebodzina. Nie przyciąga jednak tłumów, jakich oczekiwano. Zmienić chce to poseł PO Waldemar Sługocki.

Share
Interpelacja poselska ws. pomnika Chrystusa w Świebodzinie
Źródło: PAP
d27rk2t

- W tej sprawie, z przymrużeniem oka, zwrócili się do mnie mieszkańcy. Ja jednak wcale tego nie bagatelizuję - powiedział w rozmowie z "Super Expressem" lubuski poseł Platformy Obywatelskiej Waldemar Sługocki. Mówił o pomniku Chrystusa w Świebodzinie.

Polityk złożył interpelację w sprawie oznakowania drogi do Figury Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Twierdzi, że jest niewystarczające. W piśmie do ministra infrastruktury poseł zauważa, że znaki na odcinku autostrady A2 w okolicach Świebodzina (węzeł Jordanowo) powinny informować przejeżdżających, niekoniecznie pielgrzymów, o największej atrakcji turystycznej Świebodzina i okolic.

Ułatwienie drogi do pomnika, zdaniem posła, przyciągnie turystów. Co więcej, według Sługockiego znaki mogłyby też pokazywać mniejsze miasta powiatowe.

Zobacz też: Pokazano głośne filmy o pedofilii. Co robi rząd?

Pomnik Chrystusa w Świebodzinie

Figura Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata została wybudowana w 2010 r. Pomnik ma wysokość 36 metrów (to o trzy metry więcej niż Pomnik Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro) i stoi dodatkowo na 16-metrowym kopcu. Ciężar całej konstrukcji szacowany jest na 440 ton. Projekt kosztował prawie 900 tysięcy zł.

O pomniku rozpisywały się zagraniczne media. Postawienie pomnika w Świebodzinie zainspirowało Małgorzatę Szumowską i Macieja Englerta do napisania scenariusza "Twarzy".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d27rk2t

Podziel się opinią

Share
d27rk2t
d27rk2t
Więcej tematów