Trwa ładowanie...
d19jtvb

Igor M., ps. Patyk, oskarżony o zabójstwo gen. Marka Papały

41-letni Igor M., ps. Patyk, został oskarżony przez łódzką prokuraturę apelacyjną o zabójstwo w 1998 r. byłego szefa policji gen. Marka Papały. Według prokuratury "Patyk" zastrzelił Papałę w trakcie próby kradzieży jego samochodu. Grozi mu kara 25 lat więzienia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gen. Marek Papała - zdjęcie archiwalne z 1997 r.
Gen. Marek Papała - zdjęcie archiwalne z 1997 r. (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d19jtvb

Po ponad pięciu latach śledztwa Prokuratura Apelacyjna w Łodzi skierowała akt oskarżenia w tej głośnej sprawie do Sądu Okręgowego w Warszawie - poinformował rzecznik łódzkiej prokuratury apelacyjnej Jarosław Szubert.

Obok Igora M., który ma też zarzut rozboju z użyciem broni, na ławie oskarżonych zasiądzie 38-letni Mariusz M. Według prokuratury on także był na miejscu zbrodni i brał udział w próbie kradzieży auta. Jest on oskarżony o usiłowanie rozboju z użyciem broni na szkodę Papały. "Patykowi", według prokuratury, grozi kara 25 lat więzienia, a Mariuszowi M. - do 15 lat więzienia. Obaj w śledztwie nie przyznali się do winy.

Przed sądem stanie także pięciu innych członków gangu złodziei samochodów, w tym: Tomasz W. oraz bracia Robert i Dariusz J., których oskarżono o kradzieże aut i usiłowanie napadu rabunkowego na Papale. Braciom J. grożą kary do 15 lat, a Tomaszowi W. - do 12 lat więzienia. Akta sprawy liczą ponad 400 tomów.

d19jtvb

Prokuratura: śmierć gen. Papały - przypadkowa

Według łódzkiej prokuratury do zabójstwa b. szefa policji doszło w czerwcu 1998 r. w wyniku napadu rabunkowego z użyciem broni palnej, a sprawcy zamierzali ukraść jego samochód daewoo espero. Podczas napadu Igor M. oddał do siedzącego w aucie Papały śmiertelny strzał.

Zdaniem łódzkich śledczych nie ma dowodów, że było to zabójstwo na zlecenie, a b. szef policji był przypadkową ofiarą złodziei samochodów, którzy chcieli ukraść akurat jego auto i prawdopodobnie nie wiedzieli, do kogo należy. Według Szuberta prokuratura ma dowody, które wyjaśniają dlaczego akurat ten samochód, w tym czasie, był im potrzebny. Nie ujawnia jednak tych informacji, nim nie zapozna się z nimi sąd.

d19jtvb

Według nieoficjalnych informacji Polskiej Agencji Prasowej ze źródeł zbliżonych do sprawy, samochód miał być potrzebny złodziejom do kolejnego przestępstwa - prawdopodobnie chodziło o napad na tira tzw. metodą na policjanta. Z ustaleń śledztwa wynika, że "Patyk" - jeszcze przed zabójstwem - w co najmniej dwóch przypadkach kradzieży luksusowych aut także posługiwał się bronią, żeby zastraszyć kierowców.

d19jtvb

Podziel się opinią

Share
d19jtvb
d19jtvb
Więcej tematów