Trwa ładowanie...
d423i4k

Igor Janke po 20 latach rzuca dziennikarstwo

"Dziennikarstwo przestaje pełnić rolę, do której zostało powołane. Misja, która w mojej pracy była zawsze ważna, jest na coraz dalszym miejscu w niemal wszystkich redakcjach. Coraz dalej dziennikarstwu do mojego ideału – anglosaskiego modelu zdystansowanego, rzetelnego, bezstronnego przyglądania się działaniom władzy i tłumaczeniu tego, co dzieje się na świeci" - napisał Igor Janke, twórca platformy Salon24.pl, na swoim blogu. Tym samym publicysta z 20-letnim stażem oznajmił, że porzuca dziennikarstwo. Czym teraz się zajmie?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Igor Janke
Igor Janke (WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski)
d423i4k

"Podjąłem jedną z ważniejszych decyzji w życiu. Po 20 latach ostatecznie odchodzę z dziennikarstwa" - oświadczył Janke. Dodał, że zdobyte do tej pory doświadczenie wykorzysta w działalności biznesowej. Dokładnie zajmie się doradztwem komunikacyjnym oraz kierowaniem think tankiem Instytut Wolności. "Zasady etyki były dla mnie bardzo ważne przez 20 lat pracy w dziennikarstwie, prowadząc działalność biznesowa, nadal mam zamiar ich przestrzegać z żelazna konsekwencją" - deklaruje.

Dlaczego po 20 latach pracy Janke postanowił zmienić zawód? "Na polskim, choć nie tylko polskim rynku mediów, dzieje się dużo złego" - tłumaczy swoją decyzję. I dodaje, że "model biznesowy, który sprawiał, że mediom opłacało się być uczciwym, rzetelnym i bezstronnym, kończy się. Następuje cywilizacyjna zmiana". Na swoim blogu Janke pisze, że wyciąga z tego wnioski.

Janke podziękował wszystkim za współpracę. Zadeklarował, że nadal ma zamiar uczestniczyć w życiu publicznym, jednak już niecodziennie będzie komentował bieżącej polityki.

Igor Janke przez 20 lat współpracował z wieloma redakcjami. M.in. był naczelnym Polskiej Agencji Prasowej, dziennikarzem "Rzeczpospolitej", prowadził "Poranki" Radia TOK FM oraz autorskie programy w TVP oraz TV Puls, pisał także do tygodnika "Uważam Rze". Igor Janke pisał także dla Wirtualnej Polski. **.

d423i4k

Podziel się opinią

Share

d423i4k

d423i4k
Więcej tematów