Trwa ładowanie...
d2rr1s4
Wprost

Hanna Lis zwolniona z "Wiadomości"

Hanna Lis została zwolniona z "Wiadomości" - dowiedział się "Wprost". Informację potwierdziła TVP. Jako powód podano "naruszenie zasad etyki dziennikarskiej" i udzielenie wywiadu bez pisemnej zgody spółki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Hanna Lis zwolniona z "Wiadomości"
(AKPA)
d2rr1s4

Zwolnienie Hanny Lis to efekt m.in. poniedziałkowego incydentu w redakcji "Wiadomości". Lis nie przeczytała fragmentu zapowiedzi materiału o rankingu europosłów, który wygrali deputowani PO. W pominiętym przez prezenterkę fragmencie była informacja, że ranking przygotował Instytut Spraw Publicznych, którego szefowa Lena Kolarska-Bobińska startuje do Parlamentu Europejskiego z listy PO.

Po tym zdarzeniu Hanna Lis została zawieszona w obowiązkach do końca tygodnia. Później, wbrew zakazom obowiązującym pracowników TVP, wypowiadała się w mediach na temat pracy w telewizji.

W piątek zarząd TVP na wniosek szefa Wiadomości TVP Jana Pińskiego zwolnił Lis z pracy.

d2rr1s4

Telewizja Polska S.A potwierdza, że umowa o pracę z Hanną Lis została rozwiązana. "Bezpośrednim powodem tej decyzji było poważne naruszenie zasad etyki dziennikarskiej przez red. Hannę Lis poprzez samowolną zmianę treści komunikatu odczytanego w głównym wydaniu 'Wiadomości' 20 kwietnia br." - czytamy w oświadczeniu TVP przesłanym Wirtualnej Polsce.

Jak dalej głosi oświadczenie, "dodatkowym powodem było udzielenie przez red. Hannę Lis - bez pisemnej zgody TVP S.A. - wywiadu prasowego dotyczącego wewnętrznych spraw Spółki".

d2rr1s4

Podziel się opinią

Share

d2rr1s4

d2rr1s4
Więcej tematów