Trwa ładowanie...
d2ys5q6

Hanna Gronkiewicz-Waltz: czekamy na ekspertyzy ws. mostu

- Nie jest jeszcze znana przyczyna pożaru Mostu Łazienkowskiego ani data ponownego udostępnienia przeprawy; jest nadzieja, że konstrukcja nie została naruszona - powiedziała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, apelując o korzystanie z komunikacji publicznej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Hanna Gronkiewicz-Waltz
Hanna Gronkiewicz-Waltz (WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka)
d2ys5q6

- Czekamy na wyniki ekspertyzy, wtedy będzie można powiedzieć, jak długo most będzie zamknięty - powiedziała Gronkiewicz-Waltz w radiu RMF FM. Dodała, że "pierwsze sygnały są optymistyczne" - konstrukcja mostu prawdopodobnie nie została naruszona.

Powiedziała, że trzeba też poczekać na ustalenie przyczyny pożaru, czy była to czyjaś wina czy zbieg okoliczności. Zaznaczyła, że trwały już prace przy wymianie drewnianego pomostu technicznego, od którego zaczął się pożar, na konstrukcje metalową.

- Zachęcam do pozostawienia samochodu na parkingu przy Stadionie Narodowym i korzystania z transportu publicznego - zaapelowała.

d2ys5q6

Przyznała, że sytuację ułatwiłoby, gdyby druga linia metra była już oddana do użytku, zastrzegła jednak, że zależy to od pozwoleń i testów; nie chciała podać daty.

Stołeczna policja odnotowała w poniedziałek rano większy ruch samochodów w alei Waszyngtona i na moście Poniatowskiego, a także na Wale Miedzeszyńskim od Otwocka do Mostu Siekierkowskiego.

Policjanci apelują, by kierowcy wcześniej pomyśleli o trasie przejazdu i nie jechali na pamięć, zwracali uwagę na znaki i wykonywali polecenia kierujących ruchem.

Pożar Mostu Łazienkowskiego wybuchł w sobotę wieczorem. Po jego ugaszeniu stan konstrukcji mostu wstępnie ocenili eksperci. Do oględzin przystąpili też prokuratorzy.

d2ys5q6

Podziel się opinią

Share
d2ys5q6
d2ys5q6
Więcej tematów