Trwa ładowanie...
ycipk-4j3ghl
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Hamas: izraelskie propozycje ws. rozejmu niejasne i niekompletne

Lider Hamasu Chaled Meszal oświadczył, że ostatnie propozycje Izraela dotyczące umocnienia rozejmu w Strefie Gazy są "mało przejrzyste i niekompletne" i
oznaczają jedynie kontynuację blokady tego palestyńskiego terytorium.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Hamas: izraelskie propozycje ws. rozejmu niejasne i niekompletne
(AFP, Fot: LOUAI BESHARA)
ycipk-4j3ghl

- Do dzisiaj wróg nie zaproponował zniesienia blokady Strefy Gazy i otwarcia przejść granicznych. Nie wystąpił z żadną gwarancją. Nie zaakceptujemy rozejmu, jeśli w zamian nie zostanie zdjęta blokada i jeśli nie zostaną otwarte przejścia - powiedział Meszal, występując przed ponadtysięcznym tłumem zebranym w Damaszku.

Meszal na stałe przebywa w Syrii. Jego wystąpienie transmitowała syryjska telewizja. Spotkanie zorganizowano w celu uczczenia - jak to określono - "zwycięstwa w Gazie" nad Izraelem.

Izrael i Hamas negocjują za pośrednictwem rządu egipskiego możliwość zawarcia długofalowego porozumienia o zawieszeniu działań wojennych. Jak dotąd każda ze stron ogłosiła jednostronne zawieszenie broni.

ycipk-4j3ghl

W toku izraelskiej ofensywy, trwającej od 27 grudnia do 18 stycznia, zginęło w Strefie Gazy ponad 1330 Palestyńczyków. Mimo wycofania wojska ze Strefy izraelskie samoloty niezmiennie bombardują "cele Hamasu" w Gazie, w tym także tunele w Rafah, którymi do Strefy jest przemycana broń. Naloty mają stanowić odpowiedź na palestyński ostrzał terytorium Izraela.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4j3ghl

ycipk-4j3ghl
ycipk-4j3ghl