Trwa ładowanie...

Hakerzy ukradli najnowsze odcinki czołowych seriali telewizyjnych

Prezes HBO Richard Plepler ujawnił, że sieć, będąca twórcą takich serialowych hitów jak "Gra o tron" i "Westworld" padła ofiarą ataku hakerów.
Share
Hakerzy ukradli najnowsze odcinki czołowych seriali telewizyjnych
Źródło: Shutterstock.com
d2zu8cs

"Nastąpiło cyberprzestępstwo skierowane przeciwko firmie, które doprowadziło do kradzieży zastrzeżonych informacji, w tym niektórych z naszych programów" - napisał Richard Plepler, przewodniczący HBO w wiadomości do pracowników, podaje "Finanacial Times".

HBO informuje, że współpracuje z organami ścigania i grupami zajmującymi się bezpieczeństwem internetowym w celu zbadania tego incydentu. - Ochrona danych jest priorytetem w HBO i poważnie traktujemy naszą odpowiedzialność za ochronę posiadanych przez nas danych - powiedziała firma.

Magazyn "Entertainment Weekly" informuje, że hakerzy ukradli 1,5 terabajta danych, w tym scenariusz co najmniej jednego odcinka "Gry o Tron", a także inne serialowe premiery odcinków seriali: Pokój 104 i Gracze.

d2zu8cs

To nie pierwszy tego typu incydent. W kwietniu ponad miesiąc przed planowaną premierą do sieci wyciekły odcinki "Orange is the New Black" po tym, jak haker włamał się do serwera firmy postprodukcyjnej. W maju Walt Disney otrzymał żądanie okupu od hakerów, którzy twierdzili, że ukradli film "Piraci z Karaibów" przed jego debiutem, ale szef wykonawczy firmy Bob Iger, powiedział, że to było oszustwo.

d2zu8cs

Podziel się opinią

Share
d2zu8cs
d2zu8cs
Więcej tematów