Trwa ładowanie...
d1gv2yr

Hakerów interesują nie tylko duże firmy

Coraz częściej ataki cyberterrorystów są kierowane na domowych użytkowników Internetu oraz małe i średnie firmy - ostrzegł w poniedziałek Michał Jarski z firmy Internet Security Systems.

d1gv2yr
d1gv2yr

Powszechny dostęp do Internetu spowodował pojawienie się grupy użytkowników sieci nie dysponujących odpowiednią wiedzą i nie umiejących poprawnie administrować oraz zabezpieczać swoich komputerów - powiedział Jarski na konferencji prasowej. Dodał, że cyberterroryzm w Polsce jest rozpowszechniony na podobnym poziomie, jak w Europie.

Jarski przestrzega indywidualnych użytkowników przed zamieszczaniem w sieci dużej ilości informacji o sobie. Hakerzy mogą czerpać wiedzę o potencjalnych ofiarach m.in. z grup dyskusyjnych w Internecie.

Ważne jest też zamontowanie w komputerze systemów antywirusowych, które m.in. zablokują ściąganie wrogich plików - powiedział Jarski. Najprostszy program zabezpieczający kosztuje ok. 170 zł.

Ogólny poziom zagrożenia cyberatakami jest oceniany jako wysoki, a prognozy na ten rok wskazują, że ryzyko to będzie rosnąć. W 2001 r. i w pierwszym kwartale 2002 r. zanotowano ponad 2 tys. przypadków naruszenia bezpieczeństwa w sieci na świecie.

Komisja Europejska zaniepokojona tym problemem zaostrzyła ostatnio restrykcje wobec hakerów i osób rozprzestrzeniających wirusy komputerowe. Za taki czyn grozi kara do 4 lat więzienia.(miz)

d1gv2yr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gv2yr
Więcej tematów