Trwa ładowanie...
d42rfq1
d42rfq1

Gośćmi Jacka Żakowskiego byli Jan Grabiec i Marek Jakubiak

Zaskakująca zapowiedź Antoniego Macierewicza w sprawie wojskowej kooperacji między Polską a Ukrainą. Nie będzie francuskich Caracali, będzie nowa, polsko-ukraińska konstrukcja dla wojska? Na ten i inne tematy w programie "WP rozmowa" Jacek Żakowski rozmawiał z Janem Grabcem (PO) i Markiem Jakubiakiem (Kukiz'15).
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d42rfq1

- Śmigłowców nie buduje się jak budynków mieszkalnych, to lata doświadczeń - powiedział Marek Jakubiak z Kukiz'15, komentując słowa ministra Macierewicza o produkowaniu polskich śmigłowców.

- W kampaniach wyborczych można użyć dziś nie tyle danych ściśle tajnych, ale też maili polityków, a te dane są słabiej chronione - powiedział Jan Grabiec z PO, odnosząc się do doniesień o rosyjskich atakach hakerskich w USA.

Polityk PO odniósł się też do słów lidera PSL o budzącej kontrowersje umowie CETA. Władysław Kosiniak-Kamysz stwierdził, że "CETA to śmiertelne zagrożenie dla rolnictwa".

- Protesty przeciw CETA to próba podłączenia się pod populistyczne nastroje - stwierdził Grabiec i dodał, że jego zdaniem "likwidowanie barier celnych to ucieczka do przodu".

d42rfq1

- Jak wielką arogancję wobec natury trzeba mieć, żeby mówić, że GMO nie szkodzi, grzebiąc w genach? - pytał natomiast Marek Jakubiak z Kukiz'15.

Poseł Kukiz'15 przyznał jednak, że odrzucenie umowy może być dla Polski problematyczne. - Rząd jest w bardzo trudnej sytuacji, bo ile można być outsiderem? - zapytał Jakubiak, a następnie dodał, że "mówienie, że Polska nie dojrzała, by być członkiem UE, to kompletna bezczelność".

Jan Grabiec wypowiedział się też na temat sytuacji, w której znajduje się opozycja.

Goście programu "WP rozmowa" wypowiedzieli się również na temat mającej niebawem grać w Madrycie Legii Warszawa, której kibice spowodowali zamieszki podczas meczu z Borussią.

d42rfq1

Podziel się opinią

Share
d42rfq1
d42rfq1