Trwa ładowanie...
d208gav

Gorzów Wielkopolski: 51-latek zaatakował ratowników. Do akcji wkroczyli antyterroryści

Mieszkańcy jednego z bloków przy ul. Słonecznej w Gorzowie Wielkopolskim byli świadkami scen rodem z policyjnego filmu. 51-letni gorzowianin groził bronią ratownikom medycznym, którzy udzielali pomocy kobiecie. Do akcji musieli wkroczyć antyterroryści.

Share
d208gav

Ratownicy zostali wezwani do jednego z mieszkań, by udzielić pomocy potrzebującej jej kobiecie. Gdy zajmowali się pacjentką, 51-letni mężczyzna, który również przebywał w tym mieszkaniu, nagle wyjął z szafy przedmiot przypominający pistolet i wycelował nim w kierunku ratowników.

Ratownikom udało się wycofać z mieszkania wraz z kobietą, której udzielali pomocy. Natychmiast powiadomili policję.

d208gav

- Dyżurny na miejsce zdarzenia wysłał policyjne patrole. Mundurowi przez cały czas czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców bloku zabezpieczając mieszkanie, klatkę schodową, jak i teren przed blokiem. Aby skutecznie, a przede wszystkim bezpiecznie zatrzymać mężczyznę zdecydowano się na wejście siłowe do mieszkania, w którym się zabarykadował. Na miejsce przybyli antyterroryści z sekcji AT KWP, którzy zatrzymali 51-latka - poinformował st. sierż. Maciej Kimet z zespołu prasowego Komedny Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Zatrzymany mężczyzna został przewieziony do komendy. Okazało się, że jest nietrzeźwy, miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Policjanci zabezpieczyli w mieszkaniu broń, którą 51-latek groził ratownikom. Okazało się, że jest to pistolet hukowy.

Mężczyzna usłyszał zarzut wywierania wpływu na ratowników medycznych przy użyciu groźby bezprawnej. Grożą mu trzy lata więzienia.

d208gav

Podziel się opinią

Share
d208gav
d208gav
Więcej tematów