Trwa ładowanie...
d3oko8l

Gołębie pofruną w ramach poparcia dla budowy pomnika

Przed krzyżem na Krakowskim Przedmieściu mają pojawić się związkowcy z "Solidarności" oraz rolnicy, którzy do Warszawy przyjadą protestować przed sejmem i Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. W ramach protestu rolnicy wypuszczą... gołębie.
Share
d3oko8l

Związkowcy i rolnicy przychodząc przed Pałac Prezydencki, mają wyrazić swoje poparcie dla idei budowy pomnika upamiętniającego ofiary tragedii smoleńskiej w miejscu w którym stoi krzyż.

Dariusz Wernicki ze Społecznego Komitetu Obrony Krzyża - zapowiada, że wszystko zostało już uzgodnione. Związkowcy na Krakowskim Przedmieściu powinni pojawić się około godziny 13. Prosto spod sejmu przyjdą pod pałac, pomodlić się wspólnie z członkami Komitetu, złożą pod krzyżem wieńce i kwiaty - zapowiada Dariusz Wernicki.

Na Krakowskim Przedmieściu pojawi się też reprezentacja rolników z Rzeszowa, którzy do Warszawy przyjeżdżają protestować przed sejmem w porozumieniu ze związkowcami z "Solidarności'' - mówi Włodzimierz Kaczanow, jeden z przywódców Społecznego Komitetu Obrony Krzyża.

d3oko8l

Rolnicy "w proteście" wypuszczą przed Pałacem Prezydenckim stado gołębi - zdradza Kaczanow. Obrońcy krzyża zapewniają, że protest na Krakowskim Przedmieściu będzie miał charakter pokojowy. Chodzi jedynie o to - tłumaczą - by pokazać jak dużym poparciem społecznym cieszy się pomysł budowy przed Pałacem Prezydenckim pomnika, upamiętniającego tragicznie zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego i inne ofiary katastrofy smoleńskiej.

Sprostowanie

Jak poinformowała Wirtualną Polskę Marta Pióro z Biura Prasowego Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność", żadna ze struktur NSZZ "Solidarność” nie zgłosiła Komisji Krajowej informacji o planowanej 14 września akcji protestacyjnej. Według wiedzy Biura do Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy również nie zgłoszono informacji o organizowanym dzisiaj proteście w Warszawie.

d3oko8l

Podziel się opinią

Share
d3oko8l
d3oko8l
Więcej tematów