Trwa ładowanie...

Głód w zamkniętym Szanghaju. Szokujące doniesienia zza kordonu

Protesty, walki o jedzenie, kradzieże, oddawanie się w ręce policji, a nawet desperackie samobójstwa - mieszkańcy Szanghaju, zamkniętego z powodu nasilenia się przypadków zachorowań na COVID-19, przeżywają koszmar. W sieci znaleźć można mrożące krew w żyłach filmy.

Mieszkańcy Szanghaju głodują z powodu lockdownu, jaki wprowadzono w ich mieście. Dochodzi do plądrowania marketów, ale i do samobójstw Mieszkańcy Szanghaju głodują z powodu lockdownu, jaki wprowadzono w ich mieście. Dochodzi do plądrowania marketów, ale i do samobójstw Źródło: Twitter
dv2jeza
dv2jeza

O losie miasta, które chińskie władze w bezwzględny sposób otoczyły kordonem policyjnym, nie pozwalając ludziom na przekroczenie granic okręgu, wyznaczonego jako strefa lockdownu, donoszą azjatyckie serwisy. Wybuch z nową siłą pandemii COVID-19 skazał prawie 26 milionów mieszkańców na uwięzienie.

Mieszkańcy Szanghaju walczą o przetrwanie

Surowe zasady społecznego funkcjonowania i ograniczone dostawy spowodowały frustrację milionów ludzi. Mnożą się przypadki ludzkich dramatów. Wielu mieszkańcó Szanghaju ma celowo łamać zakazy lub popełniać inne wykroczenia, by trafić w ręce policji i zapewnić sobie aprowizację w areszcie.

Według portalu zwierzęta osób wysłanych na kwarantannę są usypiane, a czasem zabijane w brutalny sposób kijami. Filmy dokumentujące różne przypadki są publikowane w mediach społecznościowych. Jak w szczytowym momencie pandemii koronawirusa w krajach najbardziej dotkniętych zachorowaniami, problemem jest zdobycie wyposażenia medycznego, a także miejsc na pochówek.

dv2jeza

Teraz Szanghajem wstrząsają fale protestów i zamieszek, związanych z brakiem żywności i podstawowych artykułów. Dochodzić ma do prób plądrowania supermarketów.

Przerażenie budzą również sceny zabijania zwierząt pozbawionych opieki, których opiekunowie wysyłani są na przymusową kwarantannę, odbywającą się w miejscach zbiorowego zatrzymania mieszkańców.

Według informacji w "Daily Mail", w mieście dochodzi do samobójstw poszerzonych. To skutek wyjątkowo rygorystycznych zasad, wprowadzonych 28 marca.

Chiny. Od nich się wszystko zaczęło. "Sytuacja została zupełnie opanowana"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dv2jeza
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dv2jeza
Więcej tematów