Trwa ładowanie...
d2z2aoj

"Getta Giertycha" - ośrodkami wsparcia wychowawczego?

Ośrodki wsparcia wychowawczego tak
prawdopodobnie będą nazywać się szkoły dla uczniów
niedostosowanych, uniemożliwiających normalną, spokojną naukę
innym. Nad koncepcją utworzenia ośrodków pracuje specjalny zespół
w Ministerstwie Edukacji Narodowej. Ośrodki miałyby zacząć działać od 1 września 2008 r.

d2z2aoj
d2z2aoj

Kierujący zespołem wiceminister edukacji Sławomir Kłosowski poinformował także, że zespół zakończył już prace nad przeglądem już funkcjonujących szkół dla uczniów niedostosowanych społecznie i rewizji wszystkich przepisów dotyczących tego typu placówek. Wynika z nich, że obowiązujące przepisy są niespójne.

Kłosowski, pytany czy są już przygotowane projekty nowelizacji ustawy o systemie oświaty, czy rozporządzeń wykonawczych do niej, dotyczące ośrodków, powiedział, że nie. Na tym etapie prac byłoby to przedwczesne. Koncepcja nie została jeszcze przedstawiona ministrowi i zaakceptowana przez niego - powiedział.

Prace nad budżetem na przyszły rok są już tak zaawansowane, że środki na utworzenie i prowadzenie ośrodków, mogą się znaleźć dopiero w budżecie na 2008 r.- zauważył Kłosowski.

Wiceminister podkreślił, że ośrodki nie będą "gettami czy szkołami o podwyższonej dyscyplinie". Podtrzymał swoje wcześniejsze wypowiedzi, że mają to być placówki, w których nacisk położony zostanie na terapię psychologiczno-pedagogiczną i indywidualną pracę z uczniami.

Kłosowskiemu zależy też na umożliwieniu późniejszego powrotu uczniom, którzy trafią do ośrodków, do zwykłych szkół. Dodał, że - zgodnie z przygotowywana koncepcją - "przewidywany jest system stypendialnych zachęt, które motywowałyby uczniów do powrotu na w właściwe tory".

d2z2aoj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2z2aoj
Więcej tematów