Trwa ładowanie...
d4jw2zb
Defence24Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Geniusze kształceni poza szkołą

W ciągu zaledwie roku podwoiła się w Polsce liczba dzieci, które uczą się nie w szkole, lecz w domu - informuje "Rzeczpospolita".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Geniusze kształceni poza szkołą
(WP.PL, Fot: Paweł Kozioł)
d4jw2zb

Domowe nauczanie jest coraz bardziej popularne. Pięć lat temu rodziny edukujące dzieci w ten sposób można było policzyć niemal na palcach. - Teraz szacujemy, że dzieci tak się uczących jest już ok. 3 tys. - powiedziała gazecie Joanna Dzieciątko ze stowarzyszenia Edukacja Domowa.

Rok temu "Rzeczpospolita" cytowała szacunki mówiące o 1,5 tys. uczniów, którzy w domu przyswajają program podstawówki, gimnazjum czy liceum. Na ogół chodzi tu o dzieci odznaczające się szczególnymi uzdolnieniami w różnych dziedzinach.

Uczniowie zdają egzaminy w szkołach, do których są przypisani, często w zupełnie innych rejonach Polski niż miejsce zamieszkania.

d4jw2zb

Podziel się opinią

Share

d4jw2zb

d4jw2zb
Więcej tematów