Trwa ładowanie...
d2o8h9b

Gen. Stanisław Koziej zwolniony z Akademii Obrony Narodowej

• O sprawie poinformował Koziej na Twitterze
• Na Wydziale Strategiczno-Obronnym zajmował stanowisko prof. zwyczajnego
• Przyczyną zwolnienia ma być likwidacja stanowiska
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gen. Stanisław Koziej zwolniony z Akademii Obrony Narodowej
(WP)
d2o8h9b

"Dzisiaj otrzymałem pismo w sprawie zwolnienia mnie z AON" - poinformował na swoim profilu na Twitterze gen. Stanisław Koziej.

Przyczyną zwolnienia, według informacji przekazanej przez Kozieja, ma być likwidacja zajmowanego dotychczas stanowiska profesora zwyczajnego.

"Niestety spodziewałem się tego... wielka strata dla AON", "czystki" - szybko zareagowali użytkownicy. Pytają: czy wyrzucanie Kozieja z AON to "dobra zmiana"?

d2o8h9b

Koziej podkreślił na Twitterze, że o zwolnieniu dowiedział się osobiście. "Odbyło się we właściwej formule i w bardzo kulturalny sposób" - dodał.

Stanisław Koziej to generał brygady Wojska Polskiego w stanie spoczynku, profesor nauk wojskowych, były wiceminister obrony narodowej. Od 2010 do 2015 roku obejmował stanowisko szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Był długoletnim pracownikiem naukowym Akademii Sztabu Generalnego i następnie Akademii Obrony Narodowej. Pełnił m.in. funkcje zastępcy kierownika i kierownika katedry oraz dziekana wydziału. Na Wydziale Strategiczno-Obronnym AON zajmował stanowisko profesora zwyczajnego.

d2o8h9b

Jest jednym z autorów doktryny obronnej Polski w latach 90., głównym autorem planu obrony Rzeczypospolitej Polskiej, Strategii Obronności Rzeczypospolitej Polskiej oraz Polityczno-Strategicznej Dyrektywy Obronnej.

Jest autorem kilkuset publikacji z dziedziny nauk wojskowych.

d2o8h9b

Podziel się opinią

Share

d2o8h9b

d2o8h9b
Więcej tematów