Trwa ładowanie...

Gdzie jest burza? Grzmi już na Podlasiu i Podkarpaciu. IMGW wydaje ostrzeżenia

Burza od kilkudziesięciu minut niepokoi mieszkańców Podlasia. Grzmi na zachód od Białegostoku. Niebezpiecznie jest również w południowej części województwa podkarpackiego. IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami dla 44 powiatów.

Share
Gdzie jest burza? Grzmi już na Podlasiu i Podkarpaciu. IMGW wydaje ostrzeżeniaŹródło: PAP
dtguppd

Gdzie jest burza?

Niebezpiecznych warunków mogą spodziewać się dziś mieszkańcy podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i podkarpackiego. Obecnie burza przechodzi nad Ostrołęką. Burze pojawiają się również na wschód od Łomży, w okolicy miejscowości Zawady.

IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzą i gradem dla wszystkich powiatów województwa warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Ostrzeżenie obowiązuje od środy od godziny 14, do północy.
Burze pojawiają się także w województwie podkarpackim. O godzinie 15 grzmi m.in. w Jaśle i na południe od Krosna. Dla wszystkich południowych powiatów województwa podkarpackiego IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami.

Coraz więcej burz pojawia się na zachód od Katowic. Grzmi również w okolicy Częstochowy.

dtguppd

Burze w centralnej Polsce

IMGW prognozuje, że do godziny 20 burze mogą pojawiać się w całej Polsce. Bezpieczni są mieszkańcy województwa zachodnio-pomorskiego i pomorskiego. Szczególnie niebezpiecznie może być w pasie od Podlasia, przez Warmię, Mazury aż po Dolny Śląsk. Burzom będą towarzyszyły opady deszczu 15-20 mm, lokalnie może to być nawet 30 mm. Niewykluczone są również opady niewielkiego gradu. Mieszkańcy zagrożonych regionów powinni uważać również na wiatr, którego prędkość osiągnie nawet 70 km/h.

dtguppd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dtguppd
Więcej tematów