Trwa ładowanie...

Gdynia, Rumia i Wejherowo bez ciepłej wody. Awaria sieci ciepłowniczej

Mieszkańcy Gdyni maja poważny problem. Popołudniem pod ul. Janka Wiśniewskiego pękła rura. Awaria pozbawiła połowę Gdyni cieplej wody. W czasie naprawy wypadkowi uległ jeden z techników.

Share
Gdynia, Rumia i Wejherowo bez ciepłej wody. Awaria sieci ciepłowniczej
Źródło: WP.PL, fot: Tomasz Gdaniec
d3f0idp

Doszło do poważnej awarii gdyńskiej sieci ciepłowniczej przebiegającej pod ul. Janka Wiśniewskiego, w pobliżu zjazdu z Estakady Kwiatkowskiego. W wyniku awarii został unieruchomiony gdyńsko-rumski system ciepłowniczy. Uszkodzony fragment sieci został odłączony. Pęknięta rura doprowadza ciepło do połowy mieszkań w Gdyni oraz 30 proc. Rumi. Część dzielnic została odcięta od ciepłej wody ze względu na bezpieczeństwo brygad technicznych. Woda w rurach musiała ostygnąć i częściowo wyparować.

Podjęte środki bezpieczeństwa okazały się niewystarczające - do jednego z wykopów wpadł pracujący przy nim technik. Mężczyzna został zabrany karetką do szpitala. Wiadomo, że został poparzony i potłuczony.

Unoszące się ze studzienek kłęby pary uniemożliwiły ruch trasą Kwiatkowskiego na kilkadziesiąt minut. Kontakt z kłębami pary groził poparzeniem dlatego podjęto decyzję o całkowitym zamknięciu drogi. Nie wiadomo również, w jakim stanie jest podłoże ulicy i ile gruntu wypłukała woda wydobywająca się z pękniętej rury. Ulica Janka Wiśniewskiego zostanie ponownie włączona do ruchu w piątek wczesnym popołudniem.

d3f0idp

- Do pracy zostały skierowane zwiększone brygady pracownicze, aby jak najszybciej przywrócić dostawę ciepła. Sukcesywnie będziemy podłączali poszczególne dzielnice Gdyni. Przywrócenie pełnej dostawy ciepła może potrwać do godzin rannych - powiedziała Iwona Kozłowska, rzecznik prasowy OPEC Gdynia

Brygady o zwiększonej obsadzie pracowały przez całą noc. Przed godziną 4 rano udało się przywrócić dostawy ciepła do Rumi oraz większości dzielnic w Gdyni. W rurach Witomina, Karwin i Pustek Cisowskich ciepło popłynie najpóźniej w piątek wieczór.

Zamknięcie dwóch najważniejszych ulic w mieście spowodowało chaos komunikacyjny. Wszystkie autobusy kursujące ulicami Janka Wiśniewskiego oraz Estakadą mają znaczne opóźnienia. Ich kulminacja spodziewana jest na poranny oraz popołudniowy szczyt komunikacyjny. Autobusy linii R w kierunku Rumi, od przystanku "Energetyków" do przystanku "Hutnicza-Estakada" kursują przez Terminal Promowy (bez zatrzymywania). Zawieszona jest obsługa przystanku "Gołębia 02" w kierunku Obłuża.

d3f0idp

Podziel się opinią

Share
d3f0idp
d3f0idp
Więcej tematów