Trwa ładowanie...
d3x7z8l

Gdańsk chce zarabiać na remonty mieszkań. Wynajmie "komunałki" turystom

Wyremontowane mieszkania komunalne w Gdańsku będą wynajmowane turystom. To pomysł, dzięki któremu do miejskiej kasy mają wpłynąć fundusze na kolejne remonty lokali.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gdańsk chce zarabiać na remonty mieszkań. Wynajmie "komunałki" turystom
(WP.PL, Fot: Tomasz Gdaniec)
d3x7z8l

Mieszkania na Głównym Mieście mogą zostać wynajęte jako komunalne za nie więcej niż 10,20 zł za metr kwadratowy. Lokal wynajmowany turystom będzie na siebie zarabiał, co znacznie przyspieszy zbieranie pieniędzy na jego utrzymanie i remonty.

Powołana m.in. do budowy komunalnych mieszkań miejska spółka Gdańska Infrastruktura Społeczna ogłosiła przetarg na kapitalny remont mieszkań przy ul. Św. Ducha oraz Złotników.

- Są to mieszkania w atrakcyjnych lokalizacjach, w strefie ochrony konserwatorskiej, w bardzo złym stanie technicznym i o niewielkiej powierzchni użytkowej oraz niefunkcjonalnym, z punktu widzenia najemcy komunalnego, układzie. Przekazanie tych lokali GIS w celu pozyskania przez spółkę dodatkowych środków finansowych z wynajmu jest bardzo racjonalnym i korzystnym rozwiązaniem, powiedział portalowi trojmiasto.pl zastępca prezydenta Gdańska, Piotr Grzelak.

d3x7z8l

- Działalność tę należy traktować na równi z wynajmem lokali użytkowych będących własnością spółki. Przychody uzyskane z tych działalności pozwalają pokryć koszty związane z utrzymaniem i remontami lokali mieszkalnych wynajmowanych przez naszą spółkę, a w szczególności koniecznością stosowania systemu obniżek dochodowych dla najemców lokali mieszkalnych - dodała Aleksandra Krzywosz, prezes GIS.

Tego typu działania miały już miejsce w 2014 roku, kiedy miasto przeznaczyło na ten cel mieszkania przy ul. Ogarnej. - Jeden z wyremontowanych lokali został już wynajęty na okres 3,5 miesiąca za kwotę 1,8 tys. zł miesięcznie plus opłaty za energię elektryczną. Od 1 marca na cztery miesiące zostanie wynajęty drugi lokali za 2,4 tys. miesięcznie plus opłaty za energię elektryczną - poinformowała Aleksandra Krzywosz.

d3x7z8l

Podziel się opinią

Share
d3x7z8l
d3x7z8l
Więcej tematów