Trwa ładowanie...
dpz6s8s

Gangster pozwie za list gończy w gazecie

Wytoczenie sprawy sądowej o ochronę dóbr osobistych wydawcy „Super Expressu” zapowiada Grzegorz K. ps. „Ojciec”, uznawany do niedawna za szefa gangu obcinaczy palców - dowiedział się „Wprost”.

Share
dpz6s8s

K. zarzuca tabloidowi trzykrotne naruszenie dóbr osobistych poprzez publikację jego wizerunku i danych osobowych w artykułach o gangu porywaczy, którzy obcinali palce swoim ofiarom.

W jednym z wydań „Super Expressu” zdjęcia przestępców w formie listu gończego znalazły się na pierwszej stronie gazety wraz z napisem „Milion za wskazanie porywaczy”. Wśród poszukiwanych znalazła się fotografia Grzegorza K., jego imię, nazwisko i wiek. Takie same plakaty w ramach wspólnej akcji „Super Expressu” i stołecznej policji zawisły na warszawskich ulicach.

Według policji, gang kierowany przez Grzegorza K. miał na swoim koncie ponad 20 porwań. Aby skuteczniej wymuszać okup od rodzin porwanych, bandyci obcinali swoim ofiarom palce. Działali w latach 2003-2005 i mieli zarobić na kidnapingu co najmniej 7 mln zł. (jks)

Leszek Szymowski

dpz6s8s

Podziel się opinią

Share
dpz6s8s
dpz6s8s
Więcej tematów