Trwa ładowanie...
dv1ohoa

Funkcjonariusze próbowali przeszukać jacht króla Mohammeda VI

Funkcjonariusze hiszpańskiej Guardia Civil prowadzący operację przeciwko przemytnikom ludzi i handlarzom narkotyków zatrzymali jacht marokańskiego monarchy Mohammeda VI z zamiarem przeszukania jednostki. Król był podobno ogromnie wzburzony.
Share
Król Hiszpanii Filip VI w rozmowie z królem Maroka Mohammedem VI
Król Hiszpanii Filip VI w rozmowie z królem Maroka Mohammedem VIŹródło: PAP/EPA, Fot: MAP
dv1ohoa

Incydent, do którego doszło 8 sierpnia na wysokości hiszpańskiego terytorium Ceuta w Afryce Północnej, opisał w poniedziałek wieczorem hiszpański dziennik "El Mundo" w wydaniu internetowym. Król wyszedł na pokład i zawołał do funkcjonariuszy: "Nie wiecie, kim jestem?".

Dopiero kiedy 51-letni monarcha zdjął czapkę i okulary słoneczne, został rozpoznany i Guardia Civil odstąpiła od przeszukania jego jachtu.

Mohammed zatelefonował ze skargą do króla Hiszpanii Filipa VI. Hiszpański monarcha zażądał, żeby resort spraw wewnętrznych jego kraju wystosował formalne przeprosiny, ponieważ władze Hiszpanii były powiadomione o rejsie jachtu króla Maroka.

Stosunki między dworami królewskimi Hiszpanii i Maroka są bardzo dobre. W lipcu Filip VI z małżonką Letycją byli gośćmi króla Maroka.

dv1ohoa

Podziel się opinią

Share
dv1ohoa
dv1ohoa
Więcej tematów