Trwa ładowanie...
d2fdtgu

Fryderyki 2019. Kto przyznaje nagrody i na jakich zasadach? Gdzie i kiedy obejrzymy transmisję z gali?

Fryderyki to nagrody przyznawane przez polskie środowisko muzyczne m.in. muzyków, kompozytorów i dziennikarzy zrzeszonych w Akademii Fonograficznej. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach w sobotę 9 marca.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Fryderyki 2019. Kto przyznaje, na jakich zasadach i w jakich kategoriach? Gdzie i kiedy obejrzymy transmisję z gali?
Fryderyki 2019. Kto przyznaje, na jakich zasadach i w jakich kategoriach? Gdzie i kiedy obejrzymy transmisję z gali? (East News)
d2fdtgu

Fryderyki 2019. Kto przyznaje nagrody i na jakich zasadach?

Fryderyki to nagrody przyznawane przez polskie środowisko muzyczne – muzyków, kompozytorów, autorów, producentów muzycznych, dziennikarzy i branżę fonograficzną, zrzeszonych w Akademii Fonograficznej. Akademia powstawała w 1999 roku i liczyła wówczas ok. 300 członków. Aktualnie zasiada w niej ponad 1300 osób. Zapraszani są do niej wszyscy wykonawcy nominowani w kolejnych edycjach Nagród Fryderyk. To właśnie członkowie Akademii w tajnym, dwuetapowym głosowaniu przyznają Fryderyki.

Akademia Fonograficzna podzielona jest na trzy sekcje: muzyki rozrywkowej, jazzowej poważnej. Każdy jej członek może należeć wyłącznie do jednej sekcji i tylko w jej obrębie głosuje. Dzięki temu każdy ma szansę wypowiedzieć się w tej dziedzinie muzyki, która jest mu najbliższa. Głosowanie na wydawnictwa zgłoszone do konkursu przez wytwórnie fonograficzne lub przez samych wykonawców odbywa się drogą elektroniczną – za pomocą specjalnego systemu do głosowania. Wyniki pozostają tajne do momentu ogłoszenia ich na scenie - czytamy na oficjalnej stronie Związku Producentów Audio-Video.

d2fdtgu

Fryderyki 2019. Gdzie i kiedy obejrzymy transmisję z gali?

Program obchodów 25-lecia nagrody Fryderyk został rozbudowany o dwudniową konferencję (9-10 marca), poświęconą najciekawszym zagadnieniom rodzimej fonografii. Prelekcje, panele dyskusyjne oraz warsztaty odbędą się w przestrzeniach Międzynarodowego Centrum Kongresowego Katowicach w godzinach 12:00 – 16:00 i poprzedzą odpowiednio sobotnią galę wręczenia statuetek oraz niedzielne koncerty gwiazd podczas Fryderyk Festiwal - czytamy na zpav.pl.

W sobotę 9 marca w MCK w Katowicach odbędzie się Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu, podczas której jurorzy wręczą Fryderyki tegorocznym laureatom.

Fryderyki 2019 będą emitowane na żywo w telewizji. Transmisja z gali rozpocznie się w sobotę 9 marca na kanale TVN o godzinie 20:00. Transmisja online będzie dostępna również za pośrednictwem serwisu player.pl, a także platformy WP Pilot.

d2fdtgu

Podziel się opinią

Share

d2fdtgu

d2fdtgu
Więcej tematów