Trwa ładowanie...
d1xwm5c
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Frank-Walter Steinmeier o wizycie w Warszawie: chcemy utrzymać dorobek ostatniego ćwierćwiecza

• Szef MSZ Niemiec w czwartek przyjeżdża do Warszawy
• Pytany o przesłanie stwierdził, że "chcemy utrzymać dorobek ćwierćwiecza"
• Steinemeier ostrzegł też przed wykorzystywaniem historii do bieżącej polityki
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
(AFP, Fot: SAFIN HAMED)
d1xwm5c

Szef MSZ Niemiec Frank-Walter Steinmeier powiedział, że przesłaniem jego wizyty w Warszawie w najbliższy czwartek będzie utrzymanie dorobku ostatniego ćwierćwiecza w relacjach polsko-niemieckich. Ostrzegł przed wykorzystywaniem historii do bieżącej polityki.

- Jadę do Warszawy z oczekiwaniem, że nikt - ani my, ani strona polska - nie jest zainteresowana w kwestionowaniu postępów osiągniętych w minionych 25 latach - oświadczył Steinmeier we wtorek podczas spotkania z dziennikarzami zagranicznymi w Berlinie.

- Nie chcę powrotu do czasów, które sam przeżyłem, gdy historia i przeszłość były instrumentalizowane do uprawiania bieżącej polityki. Chciałbym tego uniknąć - zaznaczył szef niemieckiej dyplomacji.

d1xwm5c

Jak wyjaśnił, w Warszawie spotka się nie tylko z przedstawicielami rządu, lecz także z reprezentantami społeczeństwa obywatelskiego i Kościoła.

Steinmeier wyraził nadzieję, że obchodom 25. rocznicy polsko-niemieckiego traktatu o współpracy i dobrym sąsiedztwie nadana zostanie odpowiednia waga. - Przygotowujemy się do obchodów, które uzgodniliśmy z poprzednim rządem - powiedział Steinmeier. - Nie widzę też powodu, aby obniżyć rangę zbliżającego się jubileuszu Trójkąta Weimarskiego - dodał niemiecki minister.

d1xwm5c

Podziel się opinią

Share

d1xwm5c

d1xwm5c
Więcej tematów