Trwa ładowanie...

Francois Hollande gotów zorganizować z Angelą Merkel spotkanie Petro Poroszenko - Władimir Putin

Prezydent Francji Francois Hollande gotów jest zorganizować, wspólnie z niemiecką kanclerz Angelą Merkel, nowe spotkanie przywódców Ukrainy i Rosji, Petra Poroszenki i Władimira Putina - poinformował Pałac Elizejski.

Share
Francois Hollande gotów zorganizować z Angelą Merkel spotkanie Petro Poroszenko - Władimir Putin
Źródło: PAP, Fot: Jacek Turczyk
d4h959h

Hollande zaproponował kolejne spotkanie, które miałoby "umocnić zawieszenie broni", po rozmowie telefonicznej z Poroszenką. Jak podaje Pałac Elizejski, przywódcy omawiali ustalenia, które zapadły 5 września w Mińsku, a przede wszystkim kwestie związane z "przestrzeganiem zawieszenia broni, kontrolą granicy ukraińsko-rosyjskiej oraz uwolnieniem jeńców".

- Aby umocnić porozumienie z Mińska, prezydent powiedział, że gotów jest zorganizować, w najbliższym możliwym czasie, wspólnie z kanclerz Niemiec, nowe spotkanie prezydentów Rosji i Ukrainy - informuje Pałac Elizejski.

d4h959h

Hollande zapowiedział też, że Francja udzieli poparcia Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE), "aby można było kontrolować granicę między Rosją i Ukrainą".

Poprzednie spotkanie w sprawie kryzysu ukraińskiego z udziałem Putina i Poroszenki odbyło się w Mińsku 26 sierpnia; Unię Europejską reprezentowała szefowa dyplomacji Catherine Ashton. Uczestnicy spotkania uzgodnili wówczas, że białoruska stolica będzie miejscem dialogu grupy kontaktowej ds. Ukrainy.

5 września po raz kolejny grupa kontaktowa, w nieco innym składzie, spotkała się w Mińsku. Zawarto wówczas porozumienie w sprawie zawieszenia broni na Ukrainie.

d4h959h

Podziel się opinią

Share
d4h959h
d4h959h
Więcej tematów