Trwa ładowanie...
d3wsn3i

Fortepiany na ulicy, będą grać Chopina na żywo

Utwory Fryderyka Chopina rozbrzmią na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Na ulicy staną cztery fortepiany, na których zagrają młodzi absolwenci Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina - informuje Urząd Miasta Stołecznego Warszawy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Fortepiany na ulicy, będą grać Chopina na żywo
(WP.PL)
d3wsn3i

Cztery sceny zostaną ustawione wzdłuż Krakowskiego Przedmieścia: przy kościele Wizytek, hotelu Europejskim, na scenie letniej skweru Hoovera oraz przy Kolumnie Zygmunta.

Muzyka wielkiego kompozytora będzie rozbrzmiewać w każde sobotnie popołudnie, począwszy od soboty 2 lipca, od godz. 16.00 do 19.00. Wielki finał 3 września - na scenie letniej skweru Hoovera zagrają Peter Beets Trio, Jaskułke Chopin x 5 Grand Pianos i Andrzej Jagodziński Trio.

W każdy weekend na Krakowskim Przedmieściu w rolach głównych wystąpiły dwa warszawskie pomniki: Syrenka i Fryderyk Chopin. Gościnnie pojawił się też pomnik Marii Skłodowskiej-Curie, najbardziej obok Fryderyka znanej w świecie warszawianki.

Podczas wakacji warto odwiedzić Trakt Królewski i jego okolice, gdzie w czasie weekendów odbywać się będzie wiele różnorodnych imprez, wydarzeń i działań kulturalnych.

Więcej informacji o koncertach i imprezach na stronie kulturalnej Warszawy

d3wsn3i

Podziel się opinią

Share

d3wsn3i

d3wsn3i
Więcej tematów