Trwa ładowanie...
d40rk1z

Festiwal sportów ekstremalnych już za tydzień w Zakopanem

Od 19 do 21 września stok Harenda w Zakopanem zaatakują setki rowerzystów, którzy zmierzą się w czterech ekstremalnych konkurencjach. Będą kilkunastometrowe skoki, szybkie zjazdy leśnymi trasami, przejazdy w absurdalnych przebraniach i wiele więcej - wszystko to zarówno w dzień, jak i w nocy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Festiwal sportów ekstremalnych już za tydzień w Zakopanem
(Materiały prasowe)
d40rk1z

Joy Ride Open to łącznie trzy edycje zawodów. Podczas każdej z nich cykliści z całej Polski spotykają się na kilka dni, aby wspólnie rywalizować o nagrody i punkty do klasyfikacji generalnej w takich konkurencjach jak:

- Joy-ride.pl Downhill, czyli zjazd na czas specjalnie przygotowaną trasą wypełnioną ostrymi zakrętami, skoczniami, skałami i korzeniami.

- Kellys Enduro – połączenie zjazdu rowerowego z elementami maratonu. Zawodnicy mają za zadanie dotrzeć do zjazdowych odcinków specjalnych, a te muszą pokonać jak najszybciej to możliwe.

d40rk1z

- Kärcher Dual Slalom, czyli równoległy slalom rowerowy, który do złudzenia przypomina slalom narciarski.

Po niezwykle udanej czerwcowej edycji Joy Ride Open w Kluszkowcach oraz lipcowej w Zawoi przyszedł czas na finał w Zakopanem, który określany jest jako jedna z najbardziej widowiskowych imprez sportowych w Polsce. Z pewnością wyjątkowy jest sam fakt zebrania się kilkuset rowerzystów, których pasją są karkołomne przejazdy przez las. Wyjątkowa jest również pora, w jakich odbywa się impreza. Zawodnicy trenują i startują w eliminacjach za dnia, natomiast finały rozgrywane są po zmierzchu. Downhillowcy przypinają do swoich maszyn wszelkiego rodzaju czołówki i pędzą przez ciemny las wykonując kilkunastometrowe loty na przygotowanych skoczniach.

Specjalnie na ostatnią edycję Joy Ride Open zostały przygotowane również unikatowe konkurencje takie jak Dartmoor Fly Bag, czyli rowerowe skoki na gigantyczną dmuchaną poduszkę oraz zjazd w przebraniu. W ubiegłych latach pojawili się Mario Bros, Zębowa Wróżka, Dark Vader oraz legendarny Borat, który w swoim nietypowym stroju kąpielowym pokusił się o skok na największej skoczni, co skończyło się kilkumetrowym tarzaniem się po ziemi.

Festiwal Joy Ride Open odbędzie się na stoku Harenda w Zakopanem od 19 do 21 września! Szczegółowe informacje oraz program festiwalu można znaleźć na stronach joy-ride.pl

d40rk1z

Podziel się opinią

Share

d40rk1z

d40rk1z
Więcej tematów