Trwa ładowanie...
d1h84ol

Ferrero - Waldner: 7-letni okres przejściowy to decyzja polityczna

Benita Ferrero-Waldner (AFP)
Żądanie 7-letniego okresu przejściowego, w którym obywatele Polski i innych nowych krajów członkowskich nie będą mogli podejmować pracy na terenie Unii Europejskiej, ma charakter czysto polityczny. Przyznała to austriacka minister spraw zagranicznych Benita Ferrero-Waldner w wywiadzie dla niemieckiego tygodnika Welt am Sonntag.

d1h84ol
d1h84ol

Według austriackiej minister, w istocie nikt się nie boi, że pracownicy ze Wschodu zaleją unijne rynki pracy. Także Austriacy i Niemcy, którzy domagają się właśnie 7-letniej ochrony własnych rynków przed przybyszami z przyszłych państw członkowskich. Musimy jednak brać pod uwagę lęki naszych obywateli. W przeciwnym razie łatwo zbiją na tym kapitał ekstremiści prawicowi i lewicowi - podkreśliła Benita Ferrero-Waldner.

Jednocześnie dodała, że w jej ocenie te niepokoje są przesadzone. Przypomniała, że według przewidywań wszystkich ekspertów po przyjęciu nowych państw do Unii nie dojdzie do wielkiej wędrówki ludów. Poza tym rozszerzenie nie jest ulicą jednokierunkową. Także ze Wschodu mogą napływać inwestorzy, tworzący nowe miejsca pracy - zaznaczyła szefowa austriackiej dyplomacji. (aso)

d1h84ol
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1h84ol
Więcej tematów