Trwa ładowanie...
25-09-2014 21:05

FBI zidentyfikowała dżihadystę z nagrań z egzekucji Jamesa Foleya i Stevena Sotloffa

Szef Federalnego Biura Śledczego (FBI) James Comey powiedział, że służby zidentyfikowały mężczyznę, który pojawia się na nagraniach Państwa Islamskiego z egzekucji zachodnich zakładników, w tym dziennikarzy Jamesa Foleya i Stevena Sotloffa.

Share
FBI zidentyfikowała dżihadystę z nagrań z egzekucji Jamesa Foleya i Stevena SotloffaŹródło: youtube.com
d1nkcmx

James Comey powiedział, że nie ujawni nazwiska ani narodowości tego człowieka. Nie wyjaśnił też, czy mężczyzna ten osobiście dokonał egzekucji Foleya, Sotloffa oraz Brytyjczyka Davida Hainesa.

Dodał, że władze wiedzą o kilkunastu Amerykanach, którzy w Syrii dołączyli do dżihadystów, i że wielu spośród nich powróciło do Stanów Zjednoczonych.

Mówiący po angielsku z brytyjskim akcentem zamaskowany i ubrany na czarno mężczyzna pojawił się na trzech nagraniach opublikowanych przez Państwo Islamskie w internecie. Na każdym z nich widać, że trzyma on w ręku długi nóż, i wydaje się, że zaczyna mordować każdego z zakładników. Egzekucje zostały dokonane poprzez ścięcie głowy.

d1nkcmx

Foley, Sotloff i Haines zostali uprowadzeni w Syrii. Ich zabójstwa dżihadyści prezentowali jako odwet za działania Waszyngtonu i Londynu przeciwko Państwu Islamskiemu. Zagrozili również zabiciem kolejnego Brytyjczyka, Davida Henninga.

Po egzekucji Foleya media brytyjskie podawały, że może stać za nią 24-letni londyński raper Abdel-Majed Abdel Bary znany pod pseudonimami "L Jinny" lub "Lyricist Jinn". Brytyjskie służby specjalne nie potwierdziły oficjalnie tych doniesień, ale też im nie zaprzeczyły.

d1nkcmx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1nkcmx
Więcej tematów