Trwa ładowanie...

Fatalne warunki na drogach. Weekend na Śląsku pod znakiem kolizji i wypadków

Weekend dał się mocno we znaki kierowcom województwa śląskiego. Tylko do wczoraj zanotowano 66 kolizji oraz jeden poważniejszy wypadek. Zmotoryzowani narzekają na nieodśnieżone drogi. Dziś od rana sypie śnieg, a na jezdni zalega pośniegowe błoto.

Share
Fatalne warunki na drogach. Weekend na Śląsku pod znakiem kolizji i wypadków
Źródło: Policja
d4481ub

Najgorzej wyglądają drogi powiatowe i gminne. Na drogach krajowych nr 1 oraz nr 86 w kierunku Warszawy zalega pośniegowe błoto, które może bardzo szybko spowodować utratę kontroli nad pojazdem. Na autostradzie A4 w obu kierunkach warto trzymać się prawej strony - jedynie skrajne pasy są odśnieżone.

Do poważnie wyglądającego wypadku doszło w nocy ok. godz. 3:30 w Rudzie Śląskiej. Prowadząca samochód kobieta straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w drzewo. Dwie osoby zostały ranne i odwiezione do szpitala.

Niestety, do końca dnia towarzyszyć nam będą śnieżyce. Może spaść nawet 20 cm śniegu. Do tego wiać będzie silny wiatr. Najwięcej opadów synoptycy przewidują na południu województwa, głównie w Beskidach, ale od rana śnieg intensywnie pada również w Katowicach. Po południu należy spodziewać się też marznącego deszczu i mgły.

d4481ub

Podziel się opinią

Share
d4481ub
d4481ub
Więcej tematów