Trwa ładowanie...
d21om3s

Facebook blokuje trolli Putina. Zniknęło prawie 300 kont

O zablokowaniu niemal 300 użytkowników oraz stron na popularnym portalu zadecydował szef Facebooka Mark Zuckerberg. Usunięte konta należały do tzw. fabryki trolli z Sankt Petersburga, która działa w sieci na zlecenie Kremla.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosyjskich propagandystów w sieci finansuje Jewgienij Prigożyn
Rosyjskich propagandystów w sieci finansuje Jewgienij Prigożyn (Pixabay.com)
d21om3s

Agencja Badań Internetowych, jak brzmi oficjalna nazwa rosyjskiej organizacji, jest oskarżana o prowadzenie kampanii dezinformacji w internecie. O wymierzonej w kraje bałtyckie akcji propagandowej ze strony Rosji informował m.in. wywiad Estonii.

Rosyjska fabryka trolli jest finansowana z pieniędzy Jewgienija Prigożyna, nazywanego "kucharzem Władimira Putina". Pseudonim miliardera pochodzi od monopolu na realizację zamówień na dostarczanie posiłków dla rosyjskiej armii i szkół w wielu rosyjskich miastach, który otrzymał. Oprócz finansowania internetowej propagandy, Prigożyn dotuje również najemników z tzw. Grupy Wagnera walczących w Donbasie i czy Syrii.

Amerykański portal zablokował również profile innych mediów, które rozpowszechniały treści propagandowe. Wśród nich znalazły się m.in. "Dziennikarska Prawda", czy "Newskie Wiadomości".

d21om3s

Źródło: rmf24.pl

Zobacz także: Żakowski pod prysznicem szykuje się do starcia z Lisickim!

d21om3s

Podziel się opinią

Share
d21om3s
d21om3s