Trwa ładowanie...

Morawiecki podał termin expose. "Marszałek się z tym zgodził"

Mateusz Morawiecki spotkał się w środę z marszałkiem Sejmu Szymonem Hołownią. Jednym z omawianych tematów był temat expose premiera. - Powiedziałem, że chciałbym, aby było to 11 grudnia. Pan marszałek się z tym zgodził - przekazał Morawiecki.

Morawiecki podał termin expose. "Marszałek się z tym zgodził"Morawiecki podał termin expose. "Marszałek się z tym zgodził"Źródło: East News, fot: Piotr Molecki
d2e26pm
d2e26pm

- Rozmawialiśmy również o tym, kiedy będzie moje expose, kiedy będzie przedstawiony program rządu na kolejne cztery lata. Powiedziałem, że chciałbym, aby było to 11 grudnia. Pan marszałek się z tym zgodził. Wyznaczyliśmy godzinę 10 - powiedział Morawiecki dziennikarzom w Sejmie.

Oznacza to, że Mateusz Morawiecki chce wykorzystać pełen czas z przysługujących mu konstytucyjnych 14 dni na zdobycie wotum zaufania. Sejmowa układanka jest jednak bezwzględna i jego misja utworzenia rządu się najpewniej nie powiedzie. 

- Chcemy wykorzystać ten czas na rozmowy z parlamentarzystami i ten termin jest absolutnie terminem konstytucyjnym. Wykonujemy po prostu pierwszy krok konstytucyjny - tłumaczył Morawiecki.

d2e26pm

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz też: starcie Hołownia-Morawiecki. "PiS gra na podział nowej koalicji"

Premier dodał, że wraz z powołaniem nowego gabinetu liczy na "nowe otwarcie".

Po tym jak tymczasowy rząd Morawieckiego najprawdopodobniej nie uzyska wotum zaufania, nowa większość sejmowa - wedle zapowiedzi - powoła na premiera Donalda Tuska.

Wcześniej Morawiecki zwracał się do Hołowni o spotkanie w celu omówienia trzech spraw, którymi - jego zdaniem - niezwłocznie powinni zająć się posłowie, a więc: przedłużenie 0 proc. VAT na żywność, przedłużenie wakacji kredytowych i zamrożenie cen energii.

We wtorek rzecznik rządu Piotr Müller na antenie Polsat News mówił, że expose premiera Mateusza Morawieckiego przedstawione zostanie najpewniej 11 grudnia.Pr

Przeczytaj też:

Źródło: WP Wiadomości

d2e26pm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2e26pm
Więcej tematów