Trwa ładowanie...
dssz7t4
dssz7t4
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Etiopskie linie lotnicze uziemiły swoje Dreamlinery

Etiopskie linie lotnicze Ethiopian Airlines powiadomiły, że uziemiły cztery swoje samoloty Boeing Dreamliner w celu zapobiegawczej kontroli. W maszynach tych nie wystąpiły jednak dotąd usterki, jakie zgłosiły inne linie - podał etiopski przewoźnik. Jest on pierwszą w Afryce linią lotniczą, która zaczęła używać Dreamlinerów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dssz7t4

Wcześniej Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) wstrzymała tymczasowo wszystkie rejsy samolotów typu Boeing 787 Dreamliner, w których ostatnio wykryto serie awarii.

Podobną decyzję przed EASA podjął amerykański Federalny Urząd ds. Lotnictwa (FAA). Jej podstawą były problemy z akumulatorami samolotu, które w środę zmusiły maszynę linii All Nippon Airways do awaryjnego lądowania w Japonii po pojawieniu się na pokładzie dymu.

Po serii usterek technicznych swoje Dreamlinery uziemiły dotychczas również Japonia, Indie i Chile.

Polskie Linie Lotnicze LOT zmuszone były odwołać rejs powrotny swojego Boeinga 787 z USA.

dssz7t4

Podziel się opinią

Share

dssz7t4

dssz7t4
Więcej tematów