Trwa ładowanie...
d617h4p

Estakada i rondo na DK-1 w Tychach zostały oddane do użytku

Prace przy rondzie i estakadzie na DK-1 w Tychach dobiegają końca. Ostatni zjazd - z Katowic na Tychy - musi przejść jeszcze prace naprawcze z powodu osiadania gruntu. Z pozostałych można korzystać od poniedziałku.

Share
d617h4p

Uruchomiony już został nowy układ drogowy pod estakadą u zbiegu al. Niepodległości i ul. Beskidzkiej. Nowa trasa powstała w ramach modernizacji 6,5 kilometrowego tyskiego fragmentu DK-1/DK-86.

Od poniedziałku kierowcy mogą korzystać z ronda pod estakadą. Rondo przeznaczone jest dla ruchu lokalnego, ruch tranzytowy musi odbywać się górną częścią trasy. Udostępnione zostały także trzy wjazdy i zjazdy z obiektu - z Tychów na Bielsko, z Tychów na Katowice i z Bielska na Tychy.

Ostatnia łącznica – z Katowic na Tychy – musi być jeszcze poprawiona. Zjazd ten ma ok. 24 metrów i nadal będzie zamknięty, jednak kierowcy mogą zjeżdżać do centrum Tychów wcześniejszym, w rejonie ulicy Edukacji. Ewentualnie można korzystać z dwóch zjazdów już za estakadą – alejami Piłsudskiego lub Sikorskiego.

Ruch pełną szerokością drogi na tyskim odcinku DK-1 odbywa się od końca lipca. Inwestycja przechodzi jednak okres odbiorów budowlanych, w związku z czym mogą zdarzyć się jeszcze czasowe zawężenia jezdni.

d617h4p

Podziel się opinią

Share
d617h4p
d617h4p
Więcej tematów