Trwa ładowanie...

Episkopat: Jezus, Maria i Józef byli Żydami

W Kościele nie ma miejsca na antysemityzm. Kościół się na to nie godzi, nie toleruje. Przypomina, że Maryja, Józef i Jezus byli Żydami. To przypomnienie samych korzeni - powiedział Józef Kloch, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski w Radiu ZET.

Share
Episkopat: Jezus, Maria i Józef byli Żydami
Źródło: PAP, fot: Tomasz Wojtasik
dicutgc

Dodał, że "bardzo niewielu katolików jest antysemitami”.

- Otworzenie Muzeum Historii Żydów Polskich jest świetnym pomysłem. Tak samo film, który widziałem, "Polin”, o Żydach w Polsce przed II wojną światową. To doskonały pomysł, żeby pozbierać stare taśmy, kręcone przez polskich Żydów, którzy przylecieli ze Stanów Zjednoczonych - stwierdził ksiądz doktor Józef Kloch.

Dodał, że bardzo czeka na to, żeby pójść do Muzeum Historii Żydów Polskich.

dicutgc

- Domyślam się, że są tam elementy z Tarnowa, gdzie 40 procent mieszkańców to byli Żydzi. Kiedyś w Muzeum Holocaustu zobaczyłem bramę, która wiodła do kirkutu, do żydowskiego cmentarza. Dwadzieścia pięć lat chodziłem obok tego cmentarza do swojego kościoła parafialnego. Lech Wałęsa zawiózł ją do Muzeum Holocaustu właśnie dlatego, że przez tę bramę niestety przeszło dziesiątki tysięcy Żydów. Na śmierć, zostali zamordowani przez hitlerowców - opowiadał rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

dicutgc

Podziel się opinią

Share
dicutgc
dicutgc
Więcej tematów