Trwa ładowanie...
drv518f
drv518f

Elżbieta Radziszewska: nie będzie posiedzenia speckomisji ws. więzień CIA

Przewodnicząca sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych Elżbieta Radziszewska (PO) powiedziała, że nie będzie posiedzenia tej komisji w sprawie domniemanych więzień CIA w Polsce. Wniosek o takie posiedzenie zapowiedział rzecznik PSL Krzysztof Kosiński.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
drv518f

Radziszewska poinformowała, że posiedzenia nie będzie, bo trwa postępowanie prokuratorskie w tej sprawie. - Sprawa jest w prokuraturze. Komisja nie ma uprawnień śledczych. Nie mamy podstaw do zajęcia się tą sprawą - powiedziała przewodnicząca.

Dziennik "Washington Post" napisał, że więzienie CIA w Starych Kiejkutach w Polsce było prawdopodobnie najważniejszym takim tajnym ośrodkiem stworzonym po atakach z 11 września 2001 roku, w którym w ukryciu przetrzymywani byli więźniowie podejrzani o współudział w zorganizowaniu zamachów Al-Kaidy.

Według gazety na początku 2003 r. oficerowie CIA z ambasady USA w Warszawie przywieźli do siedziby Agencji Wywiadu dwa kartonowe pudła zawierające 15 mln dol. Pieniądze miał odebrać ówczesny zastępca dyrektora Agencji Wywiadu, płk Andrzej Derlatka.

drv518f

Podziel się opinią

Share

drv518f

drv518f
Więcej tematów