Trwa ładowanie...

Egipska armia zabiła przywódcę dżihadystów na Synaju

• Abu Duaa al-Ansari był przywódcą tzw. Państwa Islamskiego na Półwyspie Synajskim • Zabito też jego doradców i około czterdziestu pięciu bojowników
Share
Egipska armia zabiła przywódcę dżihadystów na Synaju
Źródło: WP
d26x2pr

Egipska armia zabiła przywódcę dżihadystów na Synaju, jego doradców oraz kilkudziesięciu bojowników. Abu Duaa al-Ansari był liderem tak zwanego Państwa Islamskiego na Półwyspie Synajskim. Z komunikatu egipskiej armii wynika, że oprócz niego zabito co najmniej czterdziestu pięciu dżihadystów.
Wojsko przeprowadziło atak lotniczy na pozycje bojowników. W akcji wzięły też udział oddziały antyterrorystyczne. Podczas operacji zlikwidowano również należące do dżihadystów uzbrojenie, amunicję i materiały wybuchowe.

Mimo intensywnych działań egipskiej armii, których celem jest zlikwidowanie tak zwanego Państwa Islamskiego na Półwyspie Synajskim, dżihadyści organizują tam zasadzki, atakują siły bezpieczeństwa, a także egipskich chrześcijan i turystów. Grupa ta przyznała się między innymi do zestrzelenia w ubiegłym roku rosyjskiego samolotu, w wyniku czego zginęły 224 osoby.

d26x2pr

Podziel się opinią

Share
d26x2pr
d26x2pr
Więcej tematów