Trwa ładowanie...
d43z7w1
IAR

Dziś w całej Polsce zaplanowano czternaste obchody Dnia Papieskiego

Dziś po raz czternasty obchodzimy Dzień Papieski. W roku kanonizacji dwóch papieży: Jana XXIII i Jana Pawła II jego motywem przewodnim jest świętość. Modlitwom, koncertom i piknikom towarzyszy hasło: "Jan Paweł II - świętymi bądźcie". Zaplanowano msze, dyskusje, wykłady koncerty, przedstawienia i biegi. Z dnia zrobił się już nawet papieski tydzień.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Portret Jana Pawła II na Pl. Piłsudskiego w Warszawie, podczas czuwania w rocznicę śmierci Papieża (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d43z7w1

Główne obchody odbędą się dziś w Warszawie. O godzinie 9.00 otworzy je msza w bazylice Świętego Krzyża w Warszawie. Modlitwę poprowadzi arcybiskup Tadeusz Gocłowski. Po modlitwie zaplanowano happening stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Młodzi wraz z rodzinami przejdą z rodzinami na pl. Piłsudskiego. Tam przy papieskim krzyżu zaplanowano modlitwę za polskie rodziny.

Równolegle od godziny 9.00 Przy parafii św. Andrzeja Boboli na Mokotowie swoje podwoje otworzy miasteczko rodzinne. Piknik potrwa do 12.00. O godzinie 15.30 Na Ursynowie, przed kościołem Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie odbędzie się koncert złożony z ulubionych pieśni Jana Pawła II. Wystąpią w nim m.in. Ania Wyszkoni, Irena Santor, Alicja Majewska, Zbigniew Wodecki i Mietek Szcześniak.Po koncercie zaplanowano apel modlitewny miasta Warszawy z papieżem Franciszkiem przygotują go młodzi stypendyści Fundacji dzieło Nowego Tysiąclecia a poprowadzi kardynał Kazimierz Nycz. Zgromadzeni wysłuchają też przesłania Franciszka.

Podobne uroczystości zaplanowano w całej Polsce i w środowiskach polonijnych. W Krakowie o godzinie 10.00 W Sanktuarium JP II msze odprawi kardynał Stanisław Dziwisz. W całym kraju trwa też zbiórka pieniędzy na stypendia dla zdolnej, ubogiej młodzieży z małych miast i wsi. To stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia organizatora Dnia Papieskiego. Jest ich już trzy tysiące. Zbiórka potrwa do22 października.

Nieco dłużej bo do 31 października można wysyłać charytatywny SMS o treści "Pomoc" pod numer 74 265 (koszt 4,92 zł z VAT) lub dzwoniąc pod numer 704 40 7401 (4,99 z VAT).

d43z7w1

Podziel się opinią

Share

d43z7w1

d43z7w1
Więcej tematów