ycipk-3dky67
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Dżihadyści rozstrzelali 30 sunnitów. Egzekucja w Iraku

Dżihadyści z Państwa Islamskiego rozstrzelali na głównej ulicy miasta Hit na zachód od Bagdadu 30 sunnitów. Wcześniej oskarżyli ich o apostazję.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dżihadyści rozstrzelali 30 sunnitów. Egzekucja w Iraku
(PAP/Abaca)
ycipk-3dky67

Rozstrzelani sunnici byli bojownikami plemiennymi sprzymierzonymi z rządem oraz członkami sił bezpieczeństwa. Dżihadyści pojmali ich, gdy w zeszłym miesiącu opanowali miasto Hit, położone ok. 140 km na zachód od Bagdadu - powiedział przewodniczący rady prowincji Anbar, Sabah Karhut,

Mieszkańcy Hit twierdzą, że dżihadyści przeprowadzili tych mężczyzn przez miasto, wykrzykując przez megafony, iż są to apostaci, którzy walczyli przeciwko nim.

Irak jest pogrążony w największym kryzysie od czasu, gdy w 2011 roku wycofały się stamtąd wojska amerykańskie. Sunniccy radykałowie z Państwem Islamskim na czele opanowali jedną trzecią kraju. Armia iracka okazała się bezradna wobec rozpoczętej latem tego roku ofensywy dżihadystów, którzy kontrolują obecnie kluczowe miasta na północy kraju.

ycipk-3dky67

Na opanowanych obszarach Iraku i Syrii dżihadyści proklamowali kalifat. Celem ich ataków są także chrześcijanie i inne mniejszości religijne.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3dky67

ycipk-3dky67
ycipk-3dky67