Trwa ładowanie...

Dżihadyści biorą odpowiedzialność za atak w Manchesterze. "Raniliśmy 100 krzyżowców"

Tak zwane Państwo Islamskie stwierdziło, że to ono stoi za zamachem bombowym w Manchesterze. Dżihadyści poinformowali o tym w komunikacie związanej z nimi agencji Amaq.

Dżihadyści biorą odpowiedzialność za atak w Manchesterze. "Raniliśmy 100 krzyżowców"Źródło: Facebook.com
d2ezgd8
d2ezgd8

Dżihadyści twierdzą, że nie był to zamach samobójczy. Atak miał być przeprowadzony z użyciem materiałów wybuchowych wniesionych na teren hali. Osobę, która dokonała zamachu nazywają "żołnierzem kalifatu".

"Zraniliśmy 100 krzyżowców przez detonację ładunków wybuchowych" - piszą dżihadyści.

Już wcześniej w mediach społecznościowych pojawiały się wpisy zwolenników dżihadystów, którzy cieszyli się z tragedii w Manchesterze. Większość wiadomości szybko została usunięta przez administrację.

Wybuch w Manchesterze

W poniedziałek wieczorem po koncercie wokalistki Ariany Grande w Manchester Arena doszło do wybuchu. Było około 22.35 czasu lokalnego (23.35 czasu polskiego). Eksplozja miała miejsce

d2ezgd8

Na sali wybuchała panika.

Wstępnie mówiono o 19 zabitych. Później policja podała, żeliczba ofiar jest niestety wyższa - zginęły przynajmniej 22 osoby, a 59 jest rannych. Wśród nich dzieci, które były na koncercie. Wśród nich była także 18-letnia Georgina Callander. To pierwsza zidentyfikowana ofiara zamachu. Dziewczyna bardzo cieszyła sięna koncert. W internecie można znaleźć jej zdjęcie z artystką sprzed dwóch lat. 18-latka pisała, że jest bardzo podekscytowana wyjazdem na wydarzenie.

d2ezgd8

W tej chwili nie ma informacji, żeby wśród ofiar byli Polacy. Pojawiła się jednak niepokojąca informacja, że 20-letnia dziewczyna poszukuje swoich rodziców. Nazywają się Angelika i Marcin Klis. Nie ma z nimi kontaktu od czasu ataku.

Ministerstwo spraw zagranicznych przekazało, że konsulowie w Manchesterze są w kontakcie z rodzinami zaginionych i otoczyli ich opieką.

Policja uruchomiła specjalny numer infolinii dla osób, które obawiają się o zdrowie swoich najbliższych: (44) 0161 856 9400.

Źródło: AFP

d2ezgd8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ezgd8
Więcej tematów