Trwa ładowanie...
d4gd2ph

"Dżihadi John" to Mohammed Emwazi z Londynu

Nazywany "Dżihadi Johnem" mężczyzna, pojawiający się na wielu nagraniach wideo Państwa Islamskiego, na których obcina głowy zakładnikom, nazywa się Mohammed Emwazi i pochodzi z zachodniego Londynu - poinformował portal BBC News.

Share
d4gd2ph

Emwazi urodził się w Kuwejcie i ma 25-27 lat - twierdzi BBC, wskazując, że mężczyzna był znany brytyjskim służbom specjalnym, ale te nie ujawniały jego tożsamości ze względów operacyjnych.

Reuters informuje, że sprawy nie chciała skomentować brytyjska policja. - Nie będziemy potwierdzać na tym etapie (śledztwa) niczyjej tożsamości, ani przekazywać ostatnich ustaleń na temat postępów tego antyterrorystycznego dochodzenia - oświadczył Richard Walton z wydziału do walki z terroryzmem londyńskiej policji metropolitalnej.

d4gd2ph

Amerykański dziennik "Washington Post" informował niedawno, że "Dżihadi John" to Emwazi, obywatel Wielkiej Brytanii, pochodzący z dobrze sytuowanej rodziny; wychowywał się w zachodnim Londynie i jest informatykiem.

W nagraniach wideo opublikowanych w internecie przez Państwo Islamskie pojawia się ubrany na czarno bojownik, w kominiarce na głowie, trzymający w ręku nóż i mówiący z angielskim akcentem; najpewniej to on dokonał egzekucji trzech Amerykanów i dwóch Brytyjczyków.

Według "Washington Post" Emwazi wyjechał do Syrii około roku 2012 i następnie dołączył do Państwa Islamskiego, które w czerwcu 2014 roku ogłosiło kalifat na opanowanych obszarach w Syrii i Iraku.

Zobacz również - Ludzie utrzymujący kontakt z Państwem Islamskim są już w Polsce:

d4gd2ph

Podziel się opinią

Share
d4gd2ph
d4gd2ph
Więcej tematów