Trwa ładowanie...
d169mpa
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Dziecko wyszło z przedszkola niepilnowane; prokuratura wyjaśnia incydent

Prokuratura rejonowa w Olsztynie prowadzi postępowanie, które ma wyjaśnić, w jaki sposób 3-letnia dziewczynka, przez nikogo nie pilnowana, opuściła jedno z przedszkoli miejskich. Dziecko przeszło przez dwie ulice w centrum miasta, po czym zaopiekowali się nim przechodnie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne (PAP, Fot: Grzegorz Jakubowski)
d169mpa

Do zdarzenia doszło w miniony piątek. W czasie leżakowania grupy 3- i 4-latków, 3-letnia dziewczynka założyła na piżamę bluzę i wyszła poza teren przedszkola. Przeszła przez dwa przejścia dla pieszych w śródmieściu Olsztyna. Po pewnym czasie zainteresowali się nią przechodnie. Dziewczynka tłumaczyła swoje wyjście z przedszkola tym, że "stęskniła się za mamą i szła do niej do pracy".

- Do tej sytuacji w ogóle nie powinno nigdy dojść - powiedziała dyrektor przedszkola Grażyna Kucharska. - Przedszkolanka została zawieszona w swoich obowiązkach, a sprawa skierowana do rzecznika dyscypliny przy wojewodzie warmińsko-mazurskim - mówiła.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Zbigniew Czerwiński powiedział, że śledczy prowadzą postępowanie dotyczącego narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, przy czym pod uwagę brany jest przepis dotyczący osoby, na której spoczywa obowiązek opieki. Grozi za to od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

d169mpa

- Prokurator analizuje w tej sprawie materiał dowodowy i przeprowadzi własne czynności, które mają służyć wszechstronnemu wyjaśnieniu okoliczności incydentu. Matka dziecka wnosiła o nieściganie sprawcy, czyli opiekunki w przedszkolu - podał prokurator.

Wicekurator oświaty w Olsztynie Marek Szter powiedział, że sprawa jest bulwersująca. - Pani dyrektor w piśmie do kuratora opisuje całe zdarzenie. Można się zastanawiać, jak wygląda sprawa bezpieczeństwa w tym przedszkolu. Oczekujemy, że dyrektor placówki w trybie pilnym wyjaśni okoliczności zdarzenia oraz wskaże osobę winną całej sytuacji. Zgodnie z przepisami to dyrektor odpowiada za bezpieczeństwo w placówce, nie sam osobiście, ale poprzez swoich pracowników - podkreślił wicekurator.

d169mpa

Podziel się opinią

Share

d169mpa

d169mpa
Więcej tematów