Trwa ładowanie...

Dzieci porażone prądem na karuzeli w Wesołym Miasteczku w Gliniance

Troje trzynastoletnich dzieci trafiło do szpitala po porażeniu prądem, którego doznały podczas korzystania z karuzeli w "Wesołym Miasteczku", zorganizowanym przy okazji kościelnego odpustu w Gliniance.

Share
Dzieci porażone prądem na karuzeli w Wesołym Miasteczku w Gliniance
Źródło: WawaLove.pl
d40l4sz

"Wesołe Miasteczko" należało do przedsiębiorcy z województwa łódzkiego, które tego dnia podczas odpustu oferowało oprócz jazdy na karuzeli, także inne urządzenia służące do zabawy dla dzieci.

Wczoraj policjanci wraz z powołanym w tej sprawie elektrykiem przeprowadzili szczegółowe oględziny karuzeli, podczas których ujawniono liczne nieprawidłowości dotyczące stanu technicznego podłączeń elektrycznych. Odkryto m.in. brak właściwego podłączenia i uziemienia karuzeli, spaloną listwę w rozdzielniku prądu i brak zabezpieczenia przeciw porażeniowego.

Policjanci po zebraniu w tej sprawie wszystkich materiałów nie wykluczają, że osoba odpowiedzialna za udostępnianie niesprawnej karuzeli usłyszy zarzuty narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia, za co prawo przewiduje do 3 lat pozbawienia wolności.

d40l4sz

Podziel się opinią

Share
d40l4sz
d40l4sz
Więcej tematów