Trwa ładowanie...

Dzieci pasażera zaginionego boeinga pozwały przewoźnika i rząd Malezji

W imieniu dwóch braci, których ojciec znajdował się na pokładzie zaginionego w marcu samolotu linii Malaysia Airlines, złożono w sądzie pozew przeciw przewoźnikowi i malezyjskim władzom, zarzucając im zaniedbania i niewywiązanie się z umowy.

Share
Dzieci pasażera zaginionego boeinga pozwały przewoźnika i rząd Malezji
Źródło: AP, fot: Lai Seng Sin
d4jan41

W pozwie, złożonym w sądzie w Kuala Lumpur w imieniu braci Jee: 11-letniego Kinlanda i 13-letniego Kinsona, oskarża się urząd lotnictwa cywilnego o to, że nie spróbował nawiązać kontaktu z samolotem "w rozsądnym odstępie czasu" od zniknięcia maszyny z radarów.

Przewoźnikowi zarzucono, że dopuścił się niedbalstwa i nie wykonał wszystkich działań mających zapewnić bezpieczeństwo lotu. Jako współwinnych wskazano szefów urzędu lotnictwa cywilnego i imigracji, dowódcę malezyjskich sił powietrznych i rząd, zarzucając im rażące zaniedbanie i niewywiązanie się z obowiązków.

- Czekamy od ośmiu miesięcy. Po rozmowach z różnymi ekspertami uważamy, że mamy wystarczające dowody. Zaginięcie dużego samolotu w dzisiejszej erze technologii jest naprawdę nie do przyjęcia - oświadczył prawnik braci Arunan Selvaraj.

d4jan41

Jego klienci domagają się zadośćuczynienia za doznane cierpienia psychiczne, ból emocjonalny i utratę środków do życia. Ojciec chłopców miał firmę internetową i zarabiał miesięcznie równowartość 5,2 tys. USD. Selvaraj powiedział, że wysokość rekompensaty ma ustalić sąd.

To pierwszy pozew w Malezji w związku z zaginięciem samolotu. W marcu kancelaria prawna wniosła pozew cywilny w USA w imieniu rodzin zaginionych pasażerów, jednak sąd stwierdził w nim wady prawne i go odrzucił.

Zaginięcia Boeinga 777

Na początku listopada minie osiem miesięcy od niewyjaśnionego zaginięcia Boeinga 777 linii lotniczych Malaysia Airlines. 8 marca maszyna lecąca z Kuala Lumpur do Pekinu z nieustalonych przyczyn zboczyła z wyznaczonej trasy i zaginęła. Na pokładzie było 239 osób, w tym 153 obywateli Chin.

W ramach prowadzonych od marca poszukiwań przyjęto hipotezę, że samolot w niewyjaśnionych okolicznościach zboczył z kursu i zakończył lot w południowej części Oceanu Indyjskiego, na zachód od australijskiego Perth.

d4jan41

Podziel się opinią

Share
d4jan41
d4jan41
Więcej tematów