Trwa ładowanie...

"Dzieci mogą przebrać się wyłącznie za postaci świętych". Parafie odpowiadają na Halloween

W polskich parafiach rozpoczynają się tzw. Bale Wszystkich Świętych. To katolicka alternatywa dla halloweenowych imprez.
Share
Parafie zapraszają dzieci na bal.
Parafie zapraszają dzieci na bal.Źródło: Facebook.com
d4d1m1t

W polskich parafiach zawisły ogłoszenia zachęcające dzieci do udziału w Balach Wszystkich Świętych. Na najmłodszych czekać będą gry i zabawy związane z życiem autorytetów Kościoła. W ofercie także warsztaty plastyczne i muzyczne, słodki poczęstunek, tańce, a przede wszystkim zabawa.

Choć wielu osobom 1 listopada kojarzy się raczej z dniem smutku i zadumy, chrześcijańskie media tłumaczą, że pierwotnie Wszystkich Świętych to jeden z najweselszych dni w Kościele katolickim - czcimy pamięć zmarłych, którzy radują się w Niebie.

Ogłoszenie widocznej w jednej z polskich parafii. Twitter
Ogłoszenie widocznej w jednej z polskich parafii.Źródło: Twitter

Organizatorzy balu proszą, by dzieci przebrały się tylko i wyłącznie za postaci świętych. Autorzy jednego z takich ogłoszeń proponują: św. Jana Pawła II, Matkę Boską, św. Franciszka czy Aniołów. Inne pomysły mogą zasugerować nauczyciele i katecheci podczas lekcji religii.

"Nie przebieramy się za Batmana, Spidermana czy złego ducha. Nie przynosimy różdżek, rogów diabelskich - ideą tego balu jest świetna zabawa i promocja świętości, do której każdy z nas zmierza" - czytamy.

d4d1m1t

Podziel się opinią

Share
d4d1m1t
d4d1m1t
Więcej tematów