Trwa ładowanie...
d1o80jp

"Dzieci mogą przebrać się wyłącznie za postaci świętych". Parafie odpowiadają na Halloween

W polskich parafiach rozpoczynają się tzw. Bale Wszystkich Świętych. To katolicka alternatywa dla halloweenowych imprez.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Parafie zapraszają dzieci na bal.
Parafie zapraszają dzieci na bal. (Facebook.com)
d1o80jp

W polskich parafiach zawisły ogłoszenia zachęcające dzieci do udziału w Balach Wszystkich Świętych. Na najmłodszych czekać będą gry i zabawy związane z życiem autorytetów Kościoła. W ofercie także warsztaty plastyczne i muzyczne, słodki poczęstunek, tańce, a przede wszystkim zabawa.

Choć wielu osobom 1 listopada kojarzy się raczej z dniem smutku i zadumy, chrześcijańskie media tłumaczą, że pierwotnie Wszystkich Świętych to jeden z najweselszych dni w Kościele katolickim - czcimy pamięć zmarłych, którzy radują się w Niebie.

Ogłoszenie widocznej w jednej z polskich parafii. Twitter
Ogłoszenie widocznej w jednej z polskich parafii.

Organizatorzy balu proszą, by dzieci przebrały się tylko i wyłącznie za postaci świętych. Autorzy jednego z takich ogłoszeń proponują: św. Jana Pawła II, Matkę Boską, św. Franciszka czy Aniołów. Inne pomysły mogą zasugerować nauczyciele i katecheci podczas lekcji religii.

"Nie przebieramy się za Batmana, Spidermana czy złego ducha. Nie przynosimy różdżek, rogów diabelskich - ideą tego balu jest świetna zabawa i promocja świętości, do której każdy z nas zmierza" - czytamy.

d1o80jp

Podziel się opinią

Share

d1o80jp

d1o80jp
Więcej tematów