Trwa ładowanie...
d3es5mb
IAR

Dyrektor kopalni Mysłowice-Wesoła odwołany

Dyrektor kopalni Mysłowice-Wesoła Eugeniusz Małobędzki został odwołany. Decyzję w tej sprawie podjął zarząd Katowickiego Holdingu Węglowego - poinformował jego rzecznik Wojciech Jaros.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kopalnia Węgla Kamiennego "Mysłowice-Wesoła"
Kopalnia Węgla Kamiennego "Mysłowice-Wesoła" (PAP, Fot: Andrzej Grygiel)
d3es5mb

Nowym dyrektorem kopalni Mysłowice-Wesoła został Marek Pieszczek. Dotychczas pełnił on funkcję dyrektora kopalni "Wieczorek". Pełniącym obowiązku tego zakładu będzie naczelny inżynier w tej kopalni.

Wojciech Jaros nie chciał odpowiedzieć na pytanie, czy zwolnienie dyrektora kopalni Mysłowice-Wesoła ma związek z niedawnym wypadkiem. Jest to decyzja zarządu, decyzje następują po starannym przemyśleniu, nie są podejmowane na szybko, zarząd uzasadnia tę decyzję, rozmawiając o tym z osobami zainteresowanymi, nie upubliczniając tych decyzji - powiedział rzecznik KHW.

Do wypadku w kopalni Mysłowice-Wesoła doszło w poprzedni poniedziałek. Najprawdopodobniej eksplodował tam metan. W zagrożonym rejonie było 37 górników, jeden z nich zmarł w tym tygodniu w szpitalu w Siemianowicach Śląskich. Jedynym zaginionym jest 42-letni kombajnista.

Dziś ratownicy prowadzący akcję ratowniczą ponownie wstrzymali akcję poszukiwawczą górnika. Powodem było między innymi zbyt wysokie stężenie metanu w miejscu poszukiwań. Do miejsca, gdzie znajduje się górnik pozostało jeszcze około 140 metrów. Dodatkowo sporym utrudnieniem jest wysoki stan wody w tunelu wyrobiska oraz niska widoczność.

d3es5mb

Podziel się opinią

Share

d3es5mb

d3es5mb
Więcej tematów